Burdż al Arab

Burdż al Arab

Gdzie się znajduje: Jumeirah Beach Rd, Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

 

 Co warto wiedzieć:
   Dla tego hotelu 5 gwiazdek to zdecydowanie za mało. Specjalnie dla niego stworzono nową 7-gwiazdkową kategorię, zwaną także standardem „deluxe”. Hotel Burdż Al Arab to jeden z najbardziej ekskluzywnych hoteli świata. Co czyni go tak wyjątkowym?
    Imponuje już sama konstrukcja. Na pewno kojarzycie ogromną budowlę przypominającą maszt z rozpostartym, bielącym się żaglem. Budynek ten, mierzący 321 metrów, był w chwili powstania najwyższym hotelem na świecie. Zaprojektowany został tak, by mimo wysokości nie poddał się huraganom, trzęsieniom ziemi i innym niszczycielskim siłom natury.
   Bogactwo oszałamia zaraz po wejściu, gdzie w najwyższym atrium świata otoczą Was pełne przepychu kolorowe wnętrza, w których elementy kultury arabskiej idealnie współgrają z nowoczesnością. Ponadto 2000 metrów kwadratowych powierzchni obiektu pokryte jest 22 karatowym złotem.
   Ten, jeden z najbardziej luksusowych hoteli świata, otworzył swoje wrota w 1999 roku, oferując 202 ekskluzywne apartamenty, z których najmniejszy zajmuje 169 m2, a największy 780 m2.
      Pobyt w krainie złota ma jednak swoją ceną, i to niemałą. Noc w najdroższym apartamencie – Royal Suite to wydatek ok 35 tys. dolarów. Cóż jednak z tego, skoro w tej cenie, poza królewskim, dwupiętrowym apartamentem, do dyspozycji mamy m.in. osobistego kamerdynera przed 24 godziny na dobę, wstęp do parku wodnego Wild Wadi, prywatne kino, plażę oraz Spa.

 

Co znajdziesz na miejscu:
   Al Muntaha – restauracja umieszczona 200 metrów nad poziomem morza (27 piętro), gdzie piękno panoramy Zatok Perskiej i Dubaju, przewyższa tylko smak nowoczesnych dań kuchni europejskiej.
    Al Mahara - to kolejna restauracja mieszcząca się w niekonwencjonalnym miejscu. Aby zjeść w niej posiłek musicie udać się pod wodę. Otoczeni akwarium z żywą rafą koralową skosztować możecie, a jakże - najbardziej wyszukanych owoców morza.
  Assawan Spa & Health Club – skorzystacie tam z m. in. sauny, jacuzzi, licznych zabiegów relaksujących i odstresowujących oraz ze studia fitness i kilku basenów.

 

Kiedy zwiedzać:
    Obiekt dostępny jest przez cały rok.

 

Ceny:
    • Ceny za jedno miejsce do spania zaczynają się od 1300 dolarów.
    • Ceny dwupiętrowych apartamentów za dzień pobytu to wydatek około 35000 dolarów.
    • Jeżeli powyższe ceny za nocleg są dla Was zbyt wysokie, nie oznacza to wcale, że musicie rezygnować z odwiedzenia hotelu. Polecamy zarezerwować stolik na śniadanie w jednej z ekskluzywnych restauracji, za 75 dolarów od osoby. Zwiedzanie jest w cenie śniadania.

 

Dla kogo:
    • 
Dla miłośników luksusowych wnętrz
    • 
Dla tych, których nie przerażają horrendalnie wysokie ceny noclegu i jedzenia

 

Dla kogo nie:
    • 
Dla wielbicieli zabytków i historii
    • Dla poszukiwaczy autentycznej kultury arabskiej 

 

Jak dojechać:
   Hotel proponuje transport z lotniska luksusowymi Rolls Royce’ami lub śmigłowcem lądującym na lotnisku znajdującym się na 27 piętrze budynku (211 m n.p.m). 

 

Co zobaczyć w pobliżu:
   •Mall of Emirates – centrum handlowe z 500 sklepami, teatrem, galerią sztuki i stokiem narciarskim (prosto z gorącej plaży możecie wskoczyć na puszysty śnieg i pojeździć na nartach)
    • Burdż Chalifa – najwyższy budynek świata, mierzący 829 metrów 

 

Na co uważać:
  Bardzo ważna jest kwestia ubioru i sposobu zachowania. Hotel stawia gościom szereg wymogów dotyczącym tej tematyki, o czym szczegółowo informuje przez zatwierdzeniem rezerwacji.

 

Więcej informacji:
   Oficjalna strona internetowa hotelu: https://goo.gl/irqwI.


Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

 

 

 

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-14 14:11:55
Redakcja
Breakplan

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy.