Dubaj

DubajKiedy jechać?

Klimat

Zjednoczone Emiraty Arabskie znajdują się w strefie klimatu zwrotnikowego kontynentalnego suchego, z kolei na pustyni panuje klimat skrajnie suchy. Rok dzieli się na dwie pory: lato i zimę. Lato zaczyna się w kwietniu. Panuje wtedy bardzo wysoka temperatura powietrza i wody. Najgoręcej jest w lipcu i sierpniu, kiedy temperatury przekraczają 40 stopni Celsjusza na wybrzeżu i 50 stopni Celsjusza na pustyni. Poza tym wysoka temperatura i bliskość zbiorników wodnych powodują dużą wilgotność. Latem więc będziecie czuć się, jak w saunie, co oczywiście może mieć swoje walory kosmetyczne. Najwyższa temperatura zanotowana w Dubaju to 52 stopnie Celsjusza! Niestety noc nie jest wytchnieniem. Nadal jest upał.

Dubaj Piasek

Zima to czas od listopada do marca. Temperatury są wysokie, ale nie uciążliwe. Średnia temperatura powietrza wynosi 26 stopni Celsjusza. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń, gdy temperatura wynosi 24 stopnie. Wtedy może pojawić się deszcz. Najbardziej deszczowy jest luty, kiedy ilość opadów wynosi ok. 35 mm. Nocą temperatura może spaść do 14 stopni Celsjusza.

 

>>>SPRAWDŹ: Pomożemy Ci dobrać najlepszy termin na wyjazd!

Kiedy pojechać?

Ze względu na upalny klimat, panujący w Dubaju, odradzam podróż latem – temperatury sięgają tam 50 stopni Celsjusza, a wilgotność jest bardzo wysoka. Latem mieszkańcy miasta chronią się w klimatyzowanych mieszkaniach, centrach handlowych, restauracjach. Życie odbywa się poza terenem zewnętrznym.

Dubaj Wschd soca 1920x823

Najlepszą porą na odwiedzenie tego miasta jest okres od połowy listopada do połowy kwietnia. Temperatura powietrza wynosi wtedy od 23 do 33 stopni, pogoda w Dubaju jest więc wtedy idealna. W tych miesiącach należy wybrać się do Dubaju także ze względu na liczne festiwale, wyprzedaże i imprezy kulturalno-artystyczne. Jeden z nich to Zimowy Festiwal Zakupów. Zazwyczaj odbywa się w styczniu lub lutym i trwa miesiąc. Wyprzedaże dochodzą wtedy do 80%. Towarzyszą mu liczne imprezy muzyczne. Ponadto w sezonie zimowym odbywają się też wyścigi wielbłądów na torze Al Marmoum. Opady deszczu występują tu sporadycznie, największych opadów należy spodziewać się w lutym.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Dubaju:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!


>>>SPRAWDŹ: Jak tanio dolecieć do Dubaju?