Palm Jumeirah

Gdzie się znajduje: Jumeirah, Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie

 

Co warto wiedzieć:

Największa stworzona przez człowieka wyspa kusi niekończącymi się piaszczystymi plażami nad lazurowymi wodami Zatoki Perskiej. Roztacza przed Wami wizję idealnych wakacji w egzotycznym kurorcie położonym na wyspie w kształcie liści palmy, którą osłania półksiężyc falochronu. Możemy podziwiać ją z kosmosu (kto bogatemu zabroni?), z wysokości Burj Chalifa lub z bliska, opływając jej brzegi wynajętym jachtem. A co nas czeka na tej rajskiej wyspie? Piękne rezydencje, ekskluzywne hotele i wspaniałe widowiska wodne. Nie wiecie, jak wydać wygraną na loterii? Skuście się na noc w luksusowym hotelu Atlantis za jedyne 25 tysięcy dolarów! Nie pozwólcie, by ktoś inny powiedział potem sąsiadowi: "a, zatrzymaliśmy w hotelu z pokazami delfinów".

Wycieczka na palmę Jumeirah to podróż w magiczny świat Bliskiego Wschodu, pokazująca całą jego różnorodność i bogactwo tak tradycji, jak i nowoczesności. W końcu Dubaj słynie z przekraczania granic i tworzenia wszystkiego, co największe, najwyższe i najlepsze.

Koniecznie skorzystajcie też z innych atrakcji, jakie oferuje Dubaj – od pięknych plaż i sportów wodnych po miejsca powiązane z kulturą arabską. A gdy znudzą Wam się luksusowe kurorty, wille, czy obsługa hotelowa przekraczająca 5-gwiazdkowy standard, zawsze możecie wybrać się na rajd po pustyni, skok ze spadochronem albo narty. Albo zakupy. Zakupów nigdy zbyt wiele!

 

Co znajdziesz na miejscu:

Piękne plaże, zachwycające budowle, ogromne centra handlowe, kurorty z wieloma atrakcjami.

 

Kiedy zwiedzać:

Najlepiej omijajcie miesiące wakacyjne ze względu na wysoką temperaturę (ponad 50 stopni!), natomiast okres od września do maja zachęca do porzucenia szarej rzeczywistości i lotu w ciepłe kraje. Kocyk i herbatka są super, ale ile można? Lepiej pospacerować po plaży przy słońcu grzejącym skórę. W czasie Ramadanu obowiązują pewne ograniczenia w miejscach publicznych (dotyczące np. spożywania posiłków).

 

Ceny:

Dla mniej wymagających turystów ceny pobytu są dość przeciętne, opłaca się tankować samochód! Jeśli jednak macie ochotę spędzić noc w hotelu na wyspie lub w ramach pamiątki zdecydujecie się na torebkę od Michaela Korsa, przygotujcie większy budżet.

 

Atrakcje na miejscu:

• Burj Chalifa – najwyższy wieżowiec na świecie

• Delfinarium w Hotelu Atlantis – popływajcie z delfinami!

• Dubai Mall – największe centrum handlowe na świecie

• Sporty wodne, sporty ekstremalne, a nawet narty! (Centra handlowe Dubaju mają naprawdę szeroką ofertę)

 

Dla kogo:

• dla kochających piękne plaże

• dla poszukujących relaksu

• dla tych z zapotrzebowaniem na witaminę D

• dla wymagających gości

• dla lubiących otaczać się luksusem

• dla aktywnych, lubiących sporty wodne

• dla ciekawych świata

 

Dla kogo nie:

• dla zwolenników tradycyjnego zwiedzania urokliwych "starówek"

• dla osób unikających wysokich temperatur

 

Co warto zobaczyć w pobliżu:

• Meczet Jumeirah

• Park Mushrif

• Burj al-Arab

 

Jak dojechać:

Kolej jednoszynowa

Pierwsza na Bliskim Wschodzie kolejka zawiezie Was wprost pod Hotel Atlantis.

 

Samochód

Prawdopodobnie najwygodniejszy sposób na poruszanie się po Dubaju, kolejny plus to bardzo niskie ceny paliwa.

 

Taksówki

Popularne wśród miejscowych, wszystkie firmy mają ujednoliconą taryfę.

 

Gdzie zaparkować:

Przy początkowej stacji kolejki, która przewiezie Was przez całą wyspę znajduje się bezpłatny parking.

 

Więcej informacji:

Turyści proszeni są o ubiór zasłaniający ramiona i nogi do kolan (oczywiście na plaży możemy sobie pozwolić na stroje kąpielowe).

Wizytę w delfinarium można zarezerwować za pomocą strony internetowej:

https://www.atlantisthepalm.com/marine-water-park/dolphin-bay

 


Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-21 13:59:40
Redakcja
Breakplan

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy.