Muzeum Kawy

Gdzie się znajduje: Villa 44, Dzielnica historyczna Al Fahidi

 

Co warto wiedzieć:

Kto budząc się nie marzy o filiżance aromatycznej kawy? Prawie każdy! Historia kawy została zapoczątkowana przez Arabów, gdzie więc, jak nie w Dubaju szukać muzeum poświęconego tej aromatycznej radości? :) Kawa jest popularnym i jednym z podstawowych artykułów spożywczych na świecie. Możecie sobie wyobrazić, że kiedyś (dokł. W Mekce i Kairze) zabroniono picia kawy? Na szczęście szybko zakaz zniesiono, a nas już to nie dotyczy :) Muzeum Kawy w Dubaju jest więc legalnym miejscem, w którym będąc w środku zobaczycie nieziemską ilość dzbanków , maszyn do parzenia trunku i ogrom ziaren . Wszystko to w małym orientalnym i klimatycznym obiekcie, spełniającym jednak najwyższe standardy. Zapach parzonej kawy unosi się w każdym zakątku budynku, przez co zmysły każdego kawosza będą pobudzone do granic możliwości. Muzeum znajduje się na uboczu w przepięknej starej dzielnicy Al Fahidi przez co klimat wyprawy orientalnej jest jeszcze bardziej wyczuwalny, a możliwość skosztowania tysięcy rodzajów kaw jest kusząca. Jeśli jesteście zainteresowani architekturą i historią spędźcie cudowny czas w najstarszej dzielnicy w Dubaju delektując się być może najlepszą kawą jaką kiedykolwiek piliście.

 

Kiedy zwiedzać:

 Poniedziałek - czwartek- 9:00- 17:00

 Piątek - zamknięte

 Sobota – niedziela - 9:00- 17:00

 

Ceny:

Wejście do Muzeum jest darmowe.

 

Dla kogo:

 dla smakoszy kawy i orientalnego klimatu:)

 dla chcących pobyć w miejscu z dala od dubajskich wieżowców i szklanych budynków, wśród najpiękniejszych zapachów świata

 dla turystów z dziećmi, które w specjalnie wydzielonym miejscu mogą bezpiecznie zająć się zabawą, w czasie kiedy rodzice będą delektować się wonią kawowca

 

Dla kogo nie:

 jeśli nie lubicie wyrobów z owoców kawowca i drażni Was zapach świeżo parzonych ziaren, miejsce to nie będzie dla Was. A może właśnie taka różnorodność orientalnych smaków i zapachów sprawi, że zmienicie zdanie?:)

 

Atrakcje na miejscu:

 W środku znajduje się kawiarnia, gdzie napijecie się swojej ulubionej kawy i poznacie nowe smaki. Jak być na wakacjach i nic nie kupić znajomym? Podobno prezent z muzeum to nie prezent. Tutaj będziecie mieli okazję kupić najlepsze prezenty do picia dla najbliższych, które z pewnością nie będą stały i kurzyły się na półce, dzięki świetnie zaopatrzonemu muzealnemu sklepikowi z prezentami wprost przepysznymi! Dla turystów z dziećmi zostało również wydzielone specjalne pomieszczenie do zabaw dla najmłodszych.

 

Co zobaczyć w pobliżu:

Mając chwilę wolnego czasu po wyjściu z Muzeum Kawy możesz skorzystać z pozostałych atrakcji, które oferuje historyczna i niezwykle klimatyczna dzielnica Al Fahidi:

 Bur Dubai

 Muzeum Dubaju

 Sheikh Mohammed Center for Cultural Understanding – SMCCU- czyli po prostu Centrum Kultury :)

 

Jak dojechać:

 Metro. To chyba najtańszy transport w okolice Muzeum, bowiem za ok 6 złotych możemy przejechać prawie cały Dubaj:)

 Taksówka. Cena oczywiście będzie uzależniona od miejsca początkowego, jednak pamiętaj że cena za przejechany kilometr jest ok dwa razy niższa niż w Polsce.

 Abra. To popularna wodna taksówka. Jeżeli chcesz przetransportować się z jednej części miasta na drugą, a później łapać taksówkę do Muzeum nie zastanawiaj się. Dostępna jest jednak tylko w okolicach The Creek – kanału wodnego. Cena krótkiej przejażdżki to ok 25 złotych, ale jakie widoki!

 

Gdzie zaparkować:

 Muzeum znajduje się w historycznej dzielnicy pełnej pokrętnych ulic. Niestety może być problem z zaparkowaniem. To dzielnica spokoju. Pomyśl więc może jednak o transporcie publicznym, który jest w bardzo przystępnych cenach:)

 

Więcej informacji:

 numer telefonu : +971 4 353 8777, +971 4 353 8 666

 e-mail: info@coffemuseum.ae

 http://www.coffeemuseum.ae

 


Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-21 13:59:31
Redakcja
Breakplan

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy.