Dubai Mall

Dubai Mall

Gdzie się znajduje:

Financial Centre Road, Downtown Dubai (http://bit.do/dg2qj)

 

Co warto wiedzieć:

Położone w samym sercu prestiżowej Downtown Dubai, jest największym na świecie i najbardziej odwiedzanym handlowo-rozrywkowym miejscem, który powitał ponad 80 milionów odwiedzających w 2014 roku. Znajdziemy tu ponad 1200 punktów sprzedaży detalicznej oraz ponad 200 lokali gastronomicznych.The Dubai Mall oferuje niespotykaną mieszankę sprzedaży detalicznej w połączeniu ze światowej klasy lokalami gastronomicznymi, rozrywkowymi i rekreacyjnymi.

Jako wielbiciele kinematografii możemy się tu udać do największego kina w Dubaju. Działa tu również ogromne lodowisko o wymiarach olimpijskich. Największą atrakcją centrum jest możliwość uprawiania sportów zimowych. Ski Dubai to umieszczony wewnątrz Mall of the Emirates ogromny stok narciarski pokryty tonami sztucznego śniegu. Daje on możliwość uprawiania sportów zimowych przez cały rok. Centrum wyposażone jest w światowej klasy akwarium i podwodne zoo. Tutejsze akwarium ma całkowitą pojemność około 10 milionów litrów wody, w którym zobaczymy tysiące morskich zwierząt z całego świata. Możemy tutaj skorzystać także z 5-gwiazdkowego hotelu Premium, którego 3 parkingi mają łącznie ponad 14.000 miejsc. Możemy podziwiać tu także największy system fontann, potrafiących wystrzeliwać wodę na wysokość 150 m (lub 50 piętrowego budynku).

Centrum zostało otwarte 4 listopada 2008 roku. Masywna rozbudowa centrum handlowego w Dubaju jest obecnie w toku, mające na celu gościć w przyszłości ponad 100 milionów odwiedzających.

 

Kiedy najlepiej odwiedzać:

Wieczorami od 18 do mniej więcej 23:30

Centrum jest otwarte codziennie od 10 – do 1 w nocy

 

Ceny:

 wstęp do centrum jest bezpłatny

 pokazy „tańczących fontann” – bezpłatne

 akwarium i podwodne zoo - od 100 AED – do 250 AED (dorośli i dzieci)

 nurkowanie – 743 AED więcej informacji: https://goo.gl/51t3ik

 park rozrywki dla dzieci (od 4 do 16 lat): 150 AED za cały dzień

 stok narciarski - 200AED za 2h na stoku lub 300AED za cały dzień (dla dzieci odpowiednio AED 170 i 275).

• wejście do parku śnieżnego to minimum 150AED (dorosły) i 140AED (dziecko) 

• więcej informacji: https://www.theplaymania.com/skidubai/pricing

 

Dla kogo:

• dla tych, których nie przerażają wysokie ceny

• dla dużych i małych

• dla zakochanych par

• dla aktywnych, którzy nie potrafią usiedzieć w miejscu

• dla rodzin z dziećmi, pragnących aktywnie spędzić czas

• dla żądnych wspaniałych widoków

 

Dla kogo nie:

• dla lubiących słodkie lenistwo

• dla tych ze średnim majątkiem

 

Jak dojechać:

Samochodem:

• Jeśli jedziemy z Abu Dhabi, musimy zjechać do Centrum Finansowego Road (dawniej Doha Street) od pierwszego węzła

 

Metrem:

• Musimy wysiąść na stacji metra Burj Khalifa. Później przesiąść się do autousu F13 lub F16, które odjeżdżają z dworca

 

Autobusem:

• Autobus 27 jedzie do centrum handlowego Dubai Mall i odjeżdża z dworca autobusowego Złoty Suk w dzielnicy Deira

 

Co zobaczyć w pobliżu:

• Najwyższy budynek świata Burj Khalifa

• The Palace Downtown Dubai

• Armani hotel dubai

 

Więcej informacji:

https://thedubaimall.com

 


Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-14 19:50:23
Redakcja
Breakplan

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy.