Czarnogóra

CzarnogóraGdzie spać?

Gdzie spać?

Warunki noclegowe w Czarnogórze są zróżnicowane, chociaż ich standard z roku na rok jest coraz wyższy. Najdroższą opcją są hotele, gdzie cena za nocleg dla dwóch osób wynosi od 10 do 60 EUR, w zależności od wybranego standardu i terminu. Poza sezonem za nocleg możecie zapłacić nawet trzy razy mniej niż w okresie wakacyjnym. Rezerwacji hotelu bezproblemowo można dokonać przez Internet. Najbardziej polecaną przez nas opcją jest nocleg w prywatnych apartamentach. Im dalej na południe, tym niższe są ceny, tak więc taniej wyniesie Was nocleg przypadkowo w Ulcinj niż w Budvie czy Zatoce Kotorskiej. Apartamenty można rezerwować online, ale jeśli zdecydujecie się na spontaniczną wycieczkę, nie musicie martwić się o nocleg. Wolne pokoje oznaczone są najczęściej szyldem Sobe lub SoБe, a sami mieszkańcy stoją przy drogach czy dworcach i zachęcają do noclegu. Możecie wtedy wytargować atrakcyjną cenę, obejrzeć apartament i napić się z właścicielem wina czy rakii domowej produkcji. Ceny za dobę zazwyczaj wahają się między 10 a 20 EUR na osobę. Standard prywatnych kwater znacznie się poprawił – możecie trafić na nowoczesne apartamenty z telewizorem, klimatyzacją i pełnym wyposażeniem (niekoniecznie drogie), ale też na perełki ze wspólną łazienką na korytarzu (bardzo rzadko, ale jednak się zdarzają).

kotor-czarnogora-breakplan

Miłośnicy kempingów mogą się za to rozczarować. Standardem są skromne łazienki i brak ciepłej wody, jednak te niedogodności wynagrodzi Wam spokój i piękna okolica. Najpopularniejsze kempingi w Czarnogórze to Full Monte, Olivia i Zlokovic. Standardowe ceny za dobę to ok 15-20 EUR dla dwóch osób, z prądem, namiotem bądź przyczepą. Podczas płacenia za nocleg pobierana jest opłata klimatyczna w wysokości ok 1 EUR (właściciele prywatnych kwater zazwyczaj ją pomijają).

Jeśli lubicie zaplanować wszystko przed podróżą, możecie poszukać noclegu tutaj.

 


 „Przez żołądek do serca” – sprawdźcie w rozdziale „Jedzenie i napoje” co i gdzie jeść i pić, będąc na miejscu, tak, aby Wasza podróż była niezapomniana nie tylko ze względu na walory wizualne.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-02-17 18:10:32
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)