Czarnogóra

CzarnogóraGdzie spać?

Gdzie spać?

Warunki noclegowe w Czarnogórze są zróżnicowane, chociaż ich standard z roku na rok jest coraz wyższy. Najdroższą opcją są hotele, gdzie cena za nocleg dla dwóch osób wynosi od 10 do 60 EUR, w zależności od wybranego standardu i terminu. Poza sezonem za nocleg możecie zapłacić nawet trzy razy mniej niż w okresie wakacyjnym. Rezerwacji hotelu bezproblemowo można dokonać przez Internet. Najbardziej polecaną przez nas opcją jest nocleg w prywatnych apartamentach. Im dalej na południe, tym niższe są ceny, tak więc taniej wyniesie Was nocleg przypadkowo w Ulcinj niż w Budvie czy Zatoce Kotorskiej.

 

>>>ZOBACZ TEŻ: Przed Tobą długa podróż samochodem? Twój osobisty doradca podpowie Ci gdzie spać, znajdując najlepsze oferty noclegów!

 

Apartamenty można rezerwować online, ale jeśli zdecydujecie się na spontaniczną wycieczkę, nie musicie martwić się o nocleg. Wolne pokoje oznaczone są najczęściej szyldem Sobe lub SoБe, a sami mieszkańcy stoją przy drogach czy dworcach i zachęcają do noclegu. Możecie wtedy wytargować atrakcyjną cenę, obejrzeć apartament i napić się z właścicielem wina czy rakii domowej produkcji. Ceny za dobę zazwyczaj wahają się między 10 a 20 EUR na osobę. Standard prywatnych kwater znacznie się poprawił – możecie trafić na nowoczesne apartamenty z telewizorem, klimatyzacją i pełnym wyposażeniem (niekoniecznie drogie), ale też na perełki ze wspólną łazienką na korytarzu (bardzo rzadko, ale jednak się zdarzają).

kotor-czarnogora-breakplan

Miłośnicy kempingów mogą się za to rozczarować. Standardem są skromne łazienki i brak ciepłej wody, jednak te niedogodności wynagrodzi Wam spokój i piękna okolica. Najpopularniejsze kempingi w Czarnogórze to Full Monte, Olivia i Zlokovic. Standardowe ceny za dobę to ok 15-20 EUR dla dwóch osób, z prądem, namiotem bądź przyczepą. Podczas płacenia za nocleg pobierana jest opłata klimatyczna w wysokości ok 1 EUR (właściciele prywatnych kwater zazwyczaj ją pomijają).

Jeśli lubicie zaplanować wszystko przed podróżą, możecie poszukać noclegu tutaj.

 

>>>SPRAWDŹ TAKŻE: Co warto zjeść w Czarnogórze?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-23 16:07:38
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy