Czarnogóra

CzarnogóraKiedy jechać?

Klimat

Czarnogóra jest zróżnicowana klimatycznie – leży w rejonie trzech stref. Nad Adriatykiem rozciąga się strefa śródziemnomorska, na północy i wschodzie panuje klimat kontynentalny, a na terenach górskich – klimat górski. W pasie nadmorskim lata są długie i suche, a zimy łagodne i krótkie. Średnie temperatury w miesiącach letnich wynoszą 28 - 35°C, a zimą około 9°C. Słońce świeci tam latem ponad 300 godzin w ciągu miesiąca, a temperatura morza dochodzi do 25°C. Opady pojawiają się tam szczególnie w miesiącach zimowych i rocznie dochodzą do 1500 mm. W strefie górskiej lato jest dość chłodne – temperatura waha się od 9 do 27°C, a zimą od 3 do -8°C. Pogoda w Czarnogórze gwarantuje udany wypoczynek na plaży w miesiącach letnich, a zimą na górskich stokach. Pokrywa śnieżna osiąga nawet do pięciu metrów grubości, dlatego zimą panują tam idealne warunki do jazdy na nartach. Klimat kontynentalny jest nieco chłodniejszy niż śródziemnomorski. Lata zawsze są pogodne i słoneczne, ale jesienią zaczynają się ulewy i ciężko trafić na sprzyjającą pogodę. 

brzeg-czarnogora-breakplan

Kiedy pojechać?

Najlepszym czasem na wypoczynek w Czarnogórze są późne miesiące wiosenne. Lato jest bardzo gorące, dlatego osoby źle znoszące wysoką temperaturę powinny wybrać się do Czarnogóry w czerwcu. To miesiąc, w którym panuje optymalna temperatura powietrza i wody, a upały nie są uciążliwe. Wiosną jest tam zdecydowanie mniej turystów, a ceny są niższe niż w sezonie letnim. W tym czasie każdy znajdzie coś dla siebie: miłośnicy leniuchowania mogą cieszyć się słońcem, piaszczystą plażą i przejrzystą wodą, a amatorzy górskiej wspinaczki mogą wynająć przewodnika i pod jego opieką przemierzać czarnogórskie szlaki. Gdy zaczyna się sezon zimowy otwierane są stoki narciarskie, m.in. w mieście Kolaszin oraz Żabljak. Dla wielu jest to ogromnym zaskoczeniem, jako że Czarnogóra słynie przede wszystkim z kurortów wakacyjnych. Jak widać można tam jechać o każdej porze roku i spędzić urlop w ciekawy sposób, więc nie ulega wątpliwości, że Czarnogóra to idealne miejsce na wczasy.

Oferty najpopularniejszych biur podróży znajdziecie tutaj.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Podrogicy:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


 Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie tam, dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-02-17 18:10:32
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)