Litwa

LitwaDojazd

Loty

Loty na Litwę są oferowane przez wielu przewoźników, ale najtańsze oscylują w granicach 300-400zł. Oczywiście, można rozglądać się za promocjami na kurs do Wilna czy Kowna, jednak należy mieć na uwadze fakt, że dwie firmy, które słyną z tanich lotów - Wizz Air oraz Ryanair, nie oferują połączeń między naszym krajem a Litwą.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Kiedy kupić najtańszy bilet na podróż?

Pociąg

Podróż koleją możemy sobie darować. Oczywiście dojazd jest możliwy, ale np. przez białoruski Mińsk. W takich okolicznościach, jedynym sensownym połączeniem są przewoźnicy autokarowi. Ceny biletów np. na PolskiBus to od 20 do 50 zł, w zależności od tego z jakim wyprzedzeniem zamawiamy bilety. Czas przejazdu z Warszawy do Wilna to osiem godzin. Kolej na Litwie działa stosunkowo nieźle, jednak większość połączeń skupia się wokół Wilna lub między głównymi ośrodkami miejskimi.

Samochód

Samochodem na Litwę? To świetny pomysł, jeśli chcecie zwiedzić nie tylko Wilno. Warto przemyśleć również wypożyczenie auta na miejscu, co będzie Was kosztowało około 80 zł za dobę. Litwa ma niezły system autostrad, który łączy główne miasta. Tygodniowa winieta na drogi szybkiego ruchu to koszt 14 euro. Prędkość dozwolona na autostradach to 110km/h w okresie zimowym (1.11-1.05) oraz 130km/h przez resztę roku. Ceny paliw na Litwie są stosunkowo podobne do tych w Polsce. Pamiętajcie natomiast, że od 2015 roku w tym kraju płacimy w euro.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Politykę wjazdową do Litwy.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-04-30 17:18:14
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)