Litwa

LitwaKiedy jechać?

Klimat

Wiosna, lato, jesień, zima – człowiek czasu nie zatrzyma! Nie marnujmy więc ani chwili i od razu niczym piorun – błyskawicznie przejdźmy do opisu litewskiego klimatu. 

Litwa leży w strefie klimatu umiarkowanego ciepłego morskiego, co wiąże się z możliwością występowania niespodziewanych zmian pogody oraz pojawianiem się silnych wiatrów.

Jeśli chodzi o temperaturę jest podobna jak w Polsce, czyli nie do przewidzenia... To żarty. Nie jest aż tak źle i w gruncie rzeczy możemy przedstawić Wam przynajmniej widełki temperaturowe, zaciskając kciuki tak jak meteorolodzy, żeby to, co przewidzimy potwierdziło się akurat wtedy, gdy będziecie na Litwie.

Oto kilka informacji dotyczących klimatu w Wilnie:

  • Najcieplejsze miesiące to czerwiec, lipiec, sierpień, kiedy to temperatury oscylują w okolicach dwudziestu stopni.
  • Najzimniej, bo poniżej zera, jest od grudnia do marca.
  • Pozostałe miesiące to czas przejściowy między gorącym latem, a mroźną zimą, a temperatury wahają się od kilku do kilkunastu stopni Celsjusza.
  • Opady pojawiają się przeważnie latem, ale kto wie, kiedy niebo zechce płakać?

 

>>>SPRAWDŹ! Pomożemy Ci dobrać najlepszy termin na wyjazd!

Kiedy pojechać?

Wszystko w Waszych rękach! Wybierzcie się na wymarzony urlop właśnie na Litwę. Jeżeli chcecie przemierzać ulice Wilna w krótkich spodenkach i sandałach – wybierzcie lato. Jeśli jednak Waszym marzeniem jest poznanie tego kraju w śnieżnej atmosferze, jak pewnie łatwo się domyślacie, wybierzcie zimę. Ważne, żeby na fotografiach wystawały Wam nosy spod szalików i czapek.

P.S. Litwa jest naprawdę dobra na wszystko! A atrakcje, które chcemy Wam zaproponować są wartościowe i zapadają w pamięć niezależnie od tego w jakich warunkach atmosferycznych je przeżywacie. Niech pogoda na Litwie nie zaburzy Waszych wakacyjnych planów!

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Wilnie:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 

>>>SPRAWDŹ: Jak tanio dolecieć do Litwy?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-25 22:27:32
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy