Litwa

LitwaKiedy jechać?

Klimat

Wiosna, lato, jesień, zima – człowiek czasu nie zatrzyma! Nie marnujmy więc ani chwili i od razu niczym piorun – błyskawicznie przejdźmy do opisu litewskiego klimatu. 

Litwa leży w strefie klimatu umiarkowanego ciepłego morskiego, co wiąże się z możliwością występowania niespodziewanych zmian pogody oraz pojawianiem się silnych wiatrów.

Jeśli chodzi o temperaturę jest podobna jak w Polsce, czyli nie do przewidzenia... To żarty. Nie jest aż tak źle i w gruncie rzeczy możemy przedstawić Wam przynajmniej widełki temperaturowe, zaciskając kciuki tak jak meteorolodzy, żeby to, co przewidzimy potwierdziło się akurat wtedy, gdy będziecie na Litwie.

Oto kilka informacji dotyczących klimatu w Wilnie:

  • Najcieplejsze miesiące to czerwiec, lipiec, sierpień, kiedy to temperatury oscylują w okolicach dwudziestu stopni.
  • Najzimniej, bo poniżej zera, jest od grudnia do marca.
  • Pozostałe miesiące to czas przejściowy między gorącym latem, a mroźną zimą, a temperatury wahają się od kilku do kilkunastu stopni Celsjusza.
  • Opady pojawiają się przeważnie latem, ale kto wie, kiedy niebo zechce płakać?
Kiedy pojechać?

Wszystko w Waszych rękach! Wybierzcie się na wymarzony urlop właśnie na Litwę. Jeżeli chcecie przemierzać ulice Wilna w krótkich spodenkach i sandałach – wybierzcie lato. Jeśli jednak Waszym marzeniem jest poznanie tego kraju w śnieżnej atmosferze, jak pewnie łatwo się domyślacie, wybierzcie zimę. Ważne, żeby na fotografiach wystawały Wam nosy spod szalików i czapek.

P.S. Litwa jest naprawdę dobra na wszystko! A atrakcje, które chcemy Wam zaproponować są wartościowe i zapadają w pamięć niezależnie od tego w jakich warunkach atmosferycznych je przeżywacie. Niech pogoda na Litwie nie zaburzy Waszych wakacyjnych planów!

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Wilnie:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


 Znacie film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie, tam dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd".

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-15 12:41:27
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)