Portugalia

PortugaliaKiedy jechać?

Klimat

Średnia roczna temperatura powietrza wynosi 21,5°C, a nocą 13,5°C. W styczniu, czyli najzimniejszym miesiącu, najniższa średnia temperatura w ciągu dnia to 8°C, a najwyższa - 16°C. W najcieplejszym miesiącu – sierpniu – najwyższa średnia temperatura w ciągu dnia wynosi 28°C, najniższa 20°C. W miesiącach wiosennych i jesiennych średnie temperatury wahają się między minimum 12°C a maksimum 23°C. Temperatura różni się jednak w zależności od regionu. Gdy zimą w górach leży śnieg i można pokusić się nawet o uprawianie sportów zimowych, na południu znajdą się amatorzy leżenia na piasku i łapania zimowych promieni słonecznych.

 Marzą Wam się wakacje w Portugalii, cudowna pogoda, wspaniałe widoki? Chcecie, żeby ktoś po prostu Was tam zabrał, byście w końcu mogli odpocząć? Wystarczy kliknąć tutaj, żeby wybrać coś dla siebie z setek ofert najbardziej popularnych biur podróży!Pogoda-Portugalia-Breakplan

 

>>>SPRAWDŹ! Pomożemy Ci dobrać najlepszy termin na wyjazd!

Kiedy pojechać?

Można by powiedzieć, że natura obdarzyła Portugalię klimatem idealnie sprzyjającym rozwojowi turystyki. Do kraju fado najlepiej przyjechać wiosną lub jesienią. W okresie późnej jesieni i zimy, mniej więcej od listopada do lutego, możemy spodziewać się bardziej obfitych opadów deszczu, dlatego w tym czasie nie warto wybierać się do Portugalii. Lato przeznaczone jest dla miłośników słońca i wysokich temperatur, jednak nawet wtedy upał nie jest nie do zniesienia ze względu delikatną, oceaniczną bryzę. Dodatkowym atutem odwiedzenia Portugalii wiosną są przystrojone kwitnącymi kwiatami parki i ogrody, a także kawiarnie proponujące posiłki na świeżym powietrzu.

Już wiecie, który okres roku jest najbardziej korzystny do przyjazdu Portugalii? Kliknijcie tutaj, żeby poznad najlepsze oferty wycieczek od najbardziej popularnych biur podróży!

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Lizbonie:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 

>>>SPRAWDŹ: Jak tanio dolecieć do Portugalii?