Portugalia

PortugaliaPolityka wjazdowa

Przepisy wjazdowe

Polskich obywateli do wjazdu na terytorium Portugalii uprawnia, w ramach swobody przepływu osób w UE, ważny paszport lub dowód osobisty. Bez konkretnego celu możemy przebywać tam 90 dni. Jeśli jednak planujemy pozostać dłużej, należy udać się do Urzędu Miasta (Camara Municipal) i wystąpić z wnioskiem o wydanie zaświadczenia o zarejestrowaniu pobytu obywatela UE. Konieczne będzie udokumentowane posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego, odpowiedniej ilości środków do życia, a fakultatywnie również inne dokumenty, w zależności od celu pobytu (np. umowa o pracę, zaświadczenie o przyjęciu na studia). Po więcej  przydatnych informacji możemy sięgnąć na stronę Ministerstwa Spraw ZagranicznychWyjazd-Portugalia-Breakplan

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Miejsca i atrakcje w Portugalii.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-04-06 20:19:44
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)