Portugalia

PortugaliaDojazd

Loty

Główne lotniska Portugalii to Lizbona, Porto oraz Faro. Oczywiście, najłatwiej do kraju dostać się przez stolicę. Tam również są najczęstsze, najwygodniejsze, a przede wszystkim najtańsze loty. Czas przelotu to około trzech godzin, a zatem podróż nie jest niezwykle męcząca.

Narodowymi liniami lotniczymi jest TAP Portugal. Nie należą również do najtańszych, bo za podróż z przesiadką, z Warszawy do Lizbony zapłacimy około 1300 złotych.  Bezpośrednie loty do Lizbony oferują nam nasze polskie linie LOT.

Warto zapoznać się z ofertą tanich linii lotniczych. WizzAir proponuje nam bezpośredni lot na trasie Warszawa Lizbona i z powrotem. Bilety jesteśmy w stanie kupić za około 500 złotych. Minusem jest brak bagażu rejestrowanego, za który trzeba dodatkowo zapłacić. Za jedną sztukę, do 23 kilogramów – 127 złotych. Za bagaż do 32 kilo – 169 złotych. Oczywiście płacimy dwukrotnie, w dwie strony. Warto jednak śledzić na bieżąco promocje, ponieważ często pojawiają się korzystne oferty!

Jeśli nie zależy nam na bezpośrednim locie, bilety z bagażem w cenie można znaleźć za około 700 złotych. Najłatwiej jest polecieć z Warszawy do Lizbony. Wyloty z i do innych, mniejszych miast będą wiązały się z mniej dogodnymi połączeniami, a także relatywnie wyższą ceną. Samolot-Portugalia-Breakplan

W Lizbonie i Porto lotniska międzynarodowe położone są na obrzeżach miasta. Jest kilka sposobów dojechania do centrum. Taksówka z lotniska w Lizbonie do centrum to koszt około 8€. Autobusy odjeżdżają co około 20 minut. W Porto i Faro również jest możliwość skorzystania z taksówek bądź autobusów.

Najlepsze ceny na połączenia lotnicze znajdziecie korzystając z naszej wyszukiwarki tanich lotów - sprawdźcie! A może szukanie lotów to nie dla Was? Dajcie nam szansę zrobić to za Was! Koniec z horrendalnie wysokimi cenami biletów lotniczych. Przekonajcie się sami, kontaktując się z nami poprzez formularz kontaktowy lub przez nasz fanpage na Facebooku. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Kiedy kupić najtańszy bilet na podróż?

Pociąg

Między Polską a Portugalią nie istnieje żadne bezpośrednie połączenie. Podróż jest długa, trwa co najmniej dwie doby, męcząca, a bilety w stosunku do cen biletów lotniczych są nieporównywalnie droższe.

Jeśli jednak zależy nam na podróży pociągiem, warto zwrócić uwagę na połączenie z Paryża. Pociąg TGA ze stacji Paryż Montparnasse do stacji Hendaya Estacion jedzie około 21 godzin. Bilet kosztuje około 80€. Następnie na granicy francusko – hiszpańskiej należy się przesiąść i dojść bądź dojechać na pobliską stację Irun. Stamtąd pociągiem nocnym Trenhotel dojedziemy do Lizbony za około 30€ kupując bilet Turista. Pociag-Portugalia-Breakplan

 

>>>SPRAWDŹ: Spontaniczna podróż z plecakiem czy all-inclusive? Nasz Osobisty Doradca podróży dostosuje wyjazd do Twoich potrzeb!

Samochód

Odległość drogowa między Warszawą a Lizboną to około 3300 kilometrów. Tylko najwięksi śmiałkowie podejmują się takiego wyzwania. Jeśli jednak zdecydujemy się na podróż samochodem, najlepszą trasą będzie podróż przez Niemcy, gdzie autostrady są doskonale przygotowane i bezpłatne, a dalej Francję, ewentualnie Belgię, i Hiszpanię. Jednak trasy we Francji, czy Hiszpanii w większości są płatne. Szczególną ostrożność należy zachować na drogach Portugalii, gdyż zdarza się tam bardzo wiele wypadków, a także kradzieży aut!

Zasady ruchu są zbliżone do polskich, różnice widzimy jednak w dopuszczalnych prędkościach o czym informować nas będą tablice przy granicach.

Ceny benzyny oscylują w granicach 1,16 – 1,30€ za litr. Ceny ropy natomiast między 1,08 – 1,12€. Aktualne ceny paliw możemy sprawdzać na przykład na tej stronieAuto-Portugalia-Breakplan

Planując trasę warto ułożyć plan w ten sposób, aby przerwy robić sobie w miejscach wartych zatrzymania się i nawet krótkiego zwiedzenia. Jedną z takich tras może być BerlinParyż – Bordeaux – Bilbao. Oczywiście, tym sposobem podróż zajmie nam dużo więcej czasu, jednak w którymś miejscu należy zrobić odpoczynek, bo nikt nie jest chyba w stanie przejechać pół Europy za jednym razem.

Dojazd samochodem do Portugalii wydaje się Wam najrozsądniejszym rozwiązaniem, ale z drugiej strony nie chcecie zabierać własnego samochodu? Z pomocą przyjdzie Wam multiwyszukiwarka wynajmu aut, gdzie znajdziecie setki ofert z najlepszych wypożyczalni!

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Politykę wjazdową do Portugalii.