Wiedeń - wycieczka

Wiedeń - plan wycieczki (5 dni)Dzień 1

Wstęp

Zwiedzanie Wiednia rozpoczniecie od jego centrum, które dzięki mnogości wspaniałych zabytków uzyskało miejsce na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poznacie najsłynniejsze symbole Wiednia. Potrzebujecie pomocy w organizacji wycieczki? Skontaktujcie się z nami.

• Orientacyjny czas wycieczki: 6 godzin

• Dzień będzie aktywny, załóżcie więc wygodne obuwie.

• W planie wycieczki znajdują się kościoły, a w niektórych obiektach sakralnych konieczne jest zakrycie ramion i nóg przynajmniej do kolan. Dobrym patentem jest zabranie ze sobą chusty, która przykryje wybrane części ciała.

• W Albertinie zostaniecie poproszeni o zostawienie toreb i plecaków w zamykanych szafkach. Jeśli Wasze kieszenie nie pomieszczą portfela i komórki, rozważcie zabranie ze sobą tzw. nerki.

 

Atrakcje:

Katedra św. Szczepana – jeden z symboli Wiednia, wznoszący się na środku placu Szczepana, w samym sercu stolicy Austrii.

• Wiedeński dom Mozarta – mieszkanie, w którym słynny kompozytor mieszkał najdłużej ze wszystkich swoich wiedeńskich miejscówek.

• Kolumna morowa (Pestsäule) – barokowy pomnik wzniesiony jako podziękowanie Bogu za zakończenie dziesiątkującej ludność Wiednia epidemii dżumy.

Kościół św. Piotra w Wiedniu – barokowy kościół, w którym odbywają się koncerty muzyki klasycznej.

Albertina – galeria posiadająca jedną z największych na świecie kolekcję grafik.

Karlsplatz – plac stanowiący ważną stację węzłową dla wiedeńskiego metra. Nieopodal niego znajduje się okazały kościół św. Karola Boromeusza.

Plan wycieczki zilustrowaliśmy mapą.

Program

Plan wycieczki:

1. Zaczynamy zwiedzanie od placu Szczepana. Bez trudu dotrzecie do niego metrem. Na samym środku placu wznosi się jedna z najstarszych i najważniejszych świątyń w Austrii – katedra św. Szczepana. Kościół można bezpłatnie zwiedzić. Udajcie się na wieżę widokową, aby podziwiać panoramę Wiednia. Katedra otwarta jest w godzinach 6:00-22:00.

Czas zwiedzania: 30 minut

2. Niedaleko katedry znajduje się wiedeński dom Mozarta. Dzisiaj mieści się tam muzeum, które przeniesie Was w świat wybitnego kompozytora. Dorosła osoba zapłaci za wejście do muzeum 11€. Obiekt jest czynny od 10:00 do 19:00. Więcej informacji znajdziecie na stronie muzeum.

Czas zwiedzania: 1,5 godziny

Czas przejścia: 5 minut

3. Kolejnym obiektem w samym środku wiedeńskiego Starego Miasta jest kolumna morowa. Powstawaniu dzieła towarzyszyła myśl, że „wiara zwycięża zarazę”.

Czas zwiedzania: 5 minut

Czas przejścia: 10 minut

4. Kościół św. Piotra w Wiedniu – wnętrze świątyni zachwyci Was swoim pięknem, a jeśli lubicie muzykę klasyczną, sprawdźcie tutaj, czy w dniu Waszego zwiedzania nie odbywają się tam żadne koncerty. Zdarzają się również bezpłatne wydarzenia!

Czas zwiedzania: 25 minut (+ czas koncertu, jeśli się zdecydujecie)

Czas przejścia: 2 minuty

5. Zjedzcie posiłek w pięknej sceneii w jednej z pobliskich restauracji. Spróbujcie izraelskiej kuchni w Miznon (Schulerstrasse 4). Ciekawostkę stanowi knajpka Trzesniewski (Dorotheergasse 1), zapoczątkowana w 1902 roku przez naszego rodaka. Za niewielką cenę spróbujecie tam smacznych kanapek.

6. Kolejnym punktem zwiedzania będzie galeria Albertina. Jej zbiory to około 50 tys. rysunków, akwafort, akwarel i ponad 1,5 mln rycin, wśród których znajdują się dzieła takich artystów, jak Rembrandt czy Albrecht Dürer. Cena biletów dla dorosłych to 12,9€. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Czas zwiedzania: 2 godziny

Czas przejścia: 10 minut

7. Ostatnim punktem dzisiejszej wycieczki będzie Karlsplatz. Znajduje się tam kościół św. Karola Boromeusza (Karlskirche). Budowla powstała po epidemii dżumy w 1713 roku. Za zwiedzanie kościoła dorośli zapłacą 8€. Więcej informacji znajdziecie na stronie świątyni.

Czas zwiedzania: 30 minut

Czas przejścia: 10 minut

Wszystkie ceny obowiązywały we wrześniu 2017.


Staramy się, aby ta wycieczka była dla Was wartościowa i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy program wycieczki, który przeczytaliście, ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad tym programem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.