Wiedeń - wycieczka

Wiedeń - plan wycieczki (5 dni)Dzień 3

Wstęp

Trzeci dzień poświęcony zostanie wspaniałemu pałacowi Schönbrunn, znajdującemu się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obiekty na terenie kompleksu zapewnią Wam rozrywkę na cały dzień. A gdyby te zacne atrakcje rozbudziły w Was ochotę na dalsze podróże, sprawdźcie naszą wyszukiwarkę wycieczek.

• Orientacyjny czas wycieczki: 7-9 godzin, w zależności od tego, na jakie atrakcje się zdecydujecie

• Załóżcie wygodne buty – po całym kompleksie będziecie poruszać się pieszo.

• W pałacowym kompleksie oraz w ogrodzie zoologicznym kupicie przekąski i napoje bez problemu, ale jeśli nie chcecie przepłacać, zaopatrzcie się w te produkty wcześniej.

• Przejście między atrakcjami na dzisiejszej trasie zajmie Wam parę minut.

 

Atrakcje:

Pałac Schönbrunn – ten piękny pałac, wybudowany w XVII-XVIII w. na polecenie cesarza Leopolda I, stanowił niegdyś siedzibę członków dynastii Habsburgów.

Ogród wokół Schönbrunn – wypełniony kwiatami i pomnikami ogród stanowi świetne miejsce zarówno na przechadzkę, jak i do odpoczynku.

Palmiarnia – jest to jedna z największych palmiarni w Europie – znajduje się w niej około 4500 gatunków roślin

Glorieta – umieszczony na wzgórzu pawilon, z którego można podziwiać pałac, ogród oraz panoramę Wiednia.

Fontanna Neptuna – ta wybudowana na życzenie Marii Teresy fontanna znajduje się w pomiędzy pałacem a glorietą.

Muzeum Cesarskich Powozów – zobaczycie tam wystawę pojazdów używanych przez rodzinę cesarską: od karoc ślubnych aż po sanie i karawany pogrzebowe.

Ogród zoologiczny Schönbrunn – najstarszy wciąż działający ogród zoologiczny na świecie, którego jedną z największych atrakcji stanowi panda wielka.

 

Mapa pokaże Waszą dzisiejszą trasę.

palmiarnia-wieden-austria-breakplan

Program

Plan wycieczki:

1. Do kompleksu Schönbrunn z łatwością dotrzecie komunikacją miejską. Muzea i ogród zoologiczny otwierają się o godzinie 9:00. Na stronie pałacu Schönbrunn możecie zapoznać się z ofertą i wybrać najciekawsze dla Was obiekty. Opcja darmowa to spacer po parku i oglądanie wszystkiego z zewnątrz. Warto pokusić się o wejście do pałacu – zobaczycie tam pełne przepychu wnętrza, meble i przedmioty codziennego użytku należące do cesarskiej rodziny. Znajduje się tam imponująca ilość pokoi – aż 1441! Zwiedzający mogą jednak zobaczyć tylko niewielką ich część. Zwiedzanie 40 pokoi to koszt 17,5€.

Czas zwiedzania pałacu: 1 godzina

Czas zwiedzania ogrodu: 2 godziny

2. Fontanna Neptuna i Glorieta – wejdźcie na wzgórze, aby popatrzeć na zapierający dech w piersiach widok na pałac i ogród na tle Wiednia.

Czas zwiedzania: 30 minut

3. Muzeum Cesarskich Powozów – idealna propozycja dla wszystkich tych, którzy lubią mniej oczywiste ekspozycje. Bilet normalny kosztuje 9,5€. Więcej informacji o cenach znajdziecie na stronie muzeum.

Czas zwiedzania: 1 godzina

4. Zróbcie sobie przerwę na obiad. Jeżeli chcecie spróbować wiedeńskiej kuchni, udajcie się do restauracji Plachutta Hietzing (Auhofstrasse 1). Tańszą opcją będzie wybranie się do chińskiej restauracji Hietzing (Lainzer Strasse 144).

5. Ogród zoologiczny Schönbrunn – najstarsze wciąż działające zoo na świecie. Zawitajcie do niego, chociażby po to, aby przywitać się z pandą wielką. Cena biletu dla osoby dorosłej wynosi 18,5€. Więcej informacji znajdziecie na stronie zoo.

Czas zwiedzania: 3 godziny

6. Dodatkowo, jeśli lubicie twórczość Mozarta i Straussa, możecie wybrać się na koncert w pałacowej oranżerii. Koncerty zaczynają się codziennie o godzinie 20:30. Na taką okazję warto wybrać eleganckie stroje. Najtańsze bilety dostępne są od 42€. Aby zarezerwować bilet, kliknijcie tutaj.

 

Wszystkie ceny obowiązywały we wrześniu 2017.

 


 Staramy się, aby ta wycieczka była dla Was wartościowa i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy program wycieczki, który przeczytaliście, ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad tym programem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.