Wiedeń - plan wycieczki (5 dni)Dzień 5
Na zakończenie zwiedzania stolicy Austrii, zaproponujemy Wam powrót do centrum, aby poznać uroki Dzielnicy Muzeów. Jej powierzchnia licząca 60 tys. m² czyni to miejsce jednym z największych kompleksów tego typu na świecie. Rocznie odwiedza go 3 mln turystów. Kolejny punkt to architektoniczna ciekawostka – Hundertwasserhaus. Aby zwieńczyć swój wyjazd kulturalną ucztą, udajcie się ostatniego wieczoru do Wiedeńskiej Opery Narodowej. Smutno Wam, że wycieczka dobiega końca? Zarezerwujcie szybko następną, korzystając z naszych okazji cenowych.
• Orientacyjny czas wycieczki: 5 godzin (bez czasu przedstawienia w operze)
• Włóżcie wygodne obuwie i zaopatrzcie się w coś do picia. Weźcie pod uwagę, że w muzeach możecie zostać poproszeni o pozostawienie toreb lub plecaków w przechowalni – jeśli chcecie mieć przy sobie najważniejsze rzeczy, przyda Wam się tzw. nerka.
Atrakcje:
• Dzielnica Muzeów (MuseumsQuartier) – jeden z największych kompleksów muzealnych na świecie.
• Hundertwasserhaus – budynek mieszkalny o wyjątkowym wyglądzie, mającym przedstawiać dialog przyrody z człowiekiem.
• Wiedeńska Opera Narodowa – charakteryzuje ją niesamowita różnorodność repertuaru – ponad 50 przedstawień podczas ponad 300 dni w sezonie!
Zobaczcie mapę trasy tutaj.
Plan wycieczki:
1. Zwiedzanie zaczynacie od Dzielnicy Muzeów. W skład kompleksu wchodzą: muzeum sztuki Leopold Museum, posiadające największą kolekcję modernistycznej sztuki austriackiej, Muzeum Sztuki Współczesnej w Wiedniu, zwane także „mumok”, skupiające sztukę modernistyczą i współczesną, Kunsthalle Wien, Tanzquartier, Centrum Architektury oraz Muzeum dla dzieci ZOOM. Polecamy szczególne Leopold Museum – znajdziecie tam dzieła Gustava Klimta, Oskara Kokoschki oraz Egona Schiele. Bilet dla doosłych kosztuje 13€. Więcej o cenach dowiecie się na oficjalnej stronie.
Czas zwiedzania: 2-3 godziny, w zależności od tego, ile obiektów odwiedzicie
2. Hundertwasserhhaus mieści się na rogu Kegelgasse i Löwengasse. Dotrzecie tam komunikacją miejską. Twórcą budynku był Friedensreich Hundertwasser, który nie wziął zapłaty za swój projekt – wystarczyło mu poczucie, iż stworzył coś, w jego mniemaniu, pięknego.
Czas zwiedzania: 15 minut
Czas przejazdu: 15 minut komunikacją miejską
3. Zgłodnieliście? Jeśli to tylko mały głód, udajcie się do kawiarenki Kunst-Cafe im Hundertwasserhaus, by w kolorowych wnętrzach dogodzić sobie czymś słodkim. Miłośnikom azjatyckiej kuchni spodoba się pobliska Wasabi Sushi & Wok Restaurant (Kegelgasse 30).
4. Wracamy do centrum. Jeśli nie macie ochoty na przedstawienie operowe, po prostu rzućcie okiem na gmach budynku Wiedeńskiej Opery Narodowej. Jeżeli natomiast chcielibyście zawitać do tej jednej z najsłynniejszych kulturalnych instytucji, zapoznajcie się z jej programem. Najtańsze wejściówki dostępne są tuż przed spektaklem.
Czas zwiedzania: 10 minut na obejrzenie gmachu + czas spektaklu
Czas przejazdu: 15 minut komunikacją miejską
Wszystkie ceny obowiązywały we wrześniu 2017.
Staramy się, aby ta wycieczka była dla Was wartościowa i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.
Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy program wycieczki, który przeczytaliście, ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad tym programem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.
Redaktor
-
Przykład wycieczki po AmsterdamieGdy hrabia Floris V w roku 1275 jako pierwszy zapi...WIĘCEJ>>