Wiedeń - wycieczka

Wiedeń - plan wycieczki (5 dni)Dzień 4

Wstęp

W dzień czwarty zaproponujemy Wam wycieczkę do Wiener Prater – założonego w 1766 roku parku rozrywki, najstarszego tego typu obietu na świecie. Na jego terenie znajduje się również muzeum figur woskowych Madame Tussauds. Następne proponujemy relaksującą przechadzkę brzegiem Dunaju. Rozbudziliśmy w Was duszę podróżnika? Mamy dla Was więcej pomysłów na wycieczki!

madame-tussauds-wieden-austria-breakplan

• Orientacyjny czas wycieczki: 7 godzin

• Załóżcie buty, które nie spadną podczas korzystania z atrakcji.

• Weźcie ze sobą coś do picia i ewentualnie drobne przekąski.

• Zabierzcie zamykane torby i plecaki – aby skorzystać z niektórych atrakcji, będziecie musieli zostawić je w przechowalni obok obiektów.

• Na terenie Wiener Prater znajdują się także atrakcje wodne. Jeśli planujecie z nich skorzystać, może przydać Wam się koszulka na zmianę. Weźcie też plastikowy woreczek, w którym schowacie cenne rzeczy – niektóre atrakcje nie oferują przechowania bagażu na czas korzystania z nich, a na pewno chcecie uniknąć zamoczenia portfela czy telefonu.

 

Atrakcje:

Wiener Prater – niezależnie od wieku, przejażdżka na rollercoasterze podniesie poziom adrenaliny u każdego!

Muzeum figur woskowych Madame Tussauds (opcjonalnie) – stańcie oko w oko z woskowymi wersjami Brada Pitta, Morgana Freemana, Johnny'ego Deppa, Marilyn Monroe czy Alfreda Hitchcocka.

Przechadzka brzegiem Dunaju – Dunaj to druga pod względem długości rzeka w Europie, warto więc ją zobaczyć.

 

Tutaj znajdziecie mapkę trasy.

Program

Plan wycieczki:

1. Zaczynacie od Wiener Prater – bez trudu dostaniecie się tam komunikacją miejską. W okresie od marca do października skorzystacie z licznych atrakcji, takich jak karuzele, rollercoastery i domy strachu. To właśnie w Prater znajduje się największy i najbardziej znany diabelski młyn Wiener Riesenrad. W zimę nadal możecie popatrzeć na atrakcje, lecz już na nich nie pojeździcie. Organizowany jest za to jarmark. Wejście do parku jest bezpłatne, ale trzeba uiścić opłatę za korzystanie z poszczególnych atrakcji. Więcej informacji o atrakcjach znajdziecie tutaj.

Czas zwiedzania: zależy od ilości atrakcji, które wybierzecie. Sugerujemy, byście liczyli 3 godziny.

2. Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds – odwiedźcie to najsłynniejsze muzeum figur woskowych i oceńcie, czy podobizny takich osobistości, jak Dalajlama, królowa Elżbieta albo Barack Obama można zaliczyć do udanych. Za wstęp zapłacicie już od 13,8€. Więcej informacji o cenach znajdziecie na stronie muzeum.

Czas zwiedzania: 2 godziny

3. Zróbcie sobie przerwę na posiłek. Na terenie Prater znajduje się wiele budek z mniej lub bardziej fastfoodowym jedzeniem, ale jeśli nie przepadacie za tego typu daniami, udajcie się do pobliskich restauracji. Kuchnią niemiecką i austriacką uraczycie się w Gasthaus Reinthaler (Stuwerstrasse 5), a jeśli ani na chwilę nie chcecie zrezygnować z wesołomiasteczkowych klimatów, spodoba Wam się położona na terenie obiektu restauracja Rollercoaster.

4. Po dniu wypełnionym zabawą, odpocznijcie nad brzegiem Dunaju.

Czas zwiedzania: 1-2 godziny

Czas przejścia: 20 minut

 

Wszystkie ceny obowiązywały we wrześniu 2017.

 


 Staramy się, aby ta wycieczka była dla Was wartościowa i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy program wycieczki, który przeczytaliście, ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad tym programem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.