Rosja

RosjaGdzie spać?

Gdzie spać?

W większych miastach Rosji bez problemu znajdziecie nocleg (zarówno hotele, jak i hostele). Bądźcie jednak przygotowani na to, że standard pokoi może się nieco różnić od Waszych oczekiwań. Najlepiej przed dokonaniem rezerwacji sprawdzić opinie innych użytkowników, bo może się okazać, że dwa obiekty tej samej kategorii będą się znacznie między sobą różniły. Nie zdziwcie się też, jeśli hostel zaproponuje Wam oryginalne rozwiązania, takie jak na przykład prysznic w kuchni. W Rosji wszystko jest możliwe, a ta zasada dotyczy także noclegów. Plusem jest to, że hostele nie mają wygórowanych cen w zależności od wielkości i popularności miasta oraz pory roku, cena za dobę za łóżko w pokoju wieloosobowym wynosi od około 15 do około 35 PLN. Ceny w hotelach oczywiście są wyższe, ale można znaleźć obiekty o dobrym standardzie w racjonalnej cenie. Przy dłuższym pobycie trzeba dodatkowo zapłacić około 25-30 PLN za zameldowanie.

 

>>>ZOBACZ TEŻ: Przed Tobą długa podróż samochodem? Twój osobisty doradca podpowie Ci gdzie spać, znajdując najlepsze oferty noclegów!

 

Rosjanie to bardzo otwarty i gościnny naród, możecie więc spróbować poszukać osoby, u której moglibyście przenocować, za pomocą popularnych portali stworzonych do tych celów. Daje to okazję do poznania wspaniałych ludzi, a także spróbowania domowej kuchni. Jak mawia słynna podróżniczka Martyna Wojciechowska „Nie da się dotrzeć do istoty sprawy, dotknąć i poczuć energii miejsca spędzając czas w pięciogwiazdkowych hotelach. Trzeba być z ludźmi i blisko nich, żyć jak oni i jeść to, co oni i śpiewać z nimi, otworzyć się na to, co nowe”. Rosja to kraj, gdzie do odkrycia jest naprawdę dużo, ludzie chętnie Was przyjmą pod swój dach, a energia jest niepowtarzalna.

 

>>>SPRAWDŹ TAKŻE: Co warto zjeść w Rosji?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-25 22:15:33
Michał
Redaktor
strona www:
adres:
https://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Wielbiciel pięknej pogody i pogoni za nią po świecie. Jego głód do podróżowania i poznawania świata znajduje ujście w organizowaniu wyjazdów innych osób, które pragną zwiedzać nowe miejsca indywidualnie, dogłębnie i bez przepłacania. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi poprzez działalność portalu Breakplan.pl.