Rosja

RosjaZdrowie i bezpieczeństwo

Opieka zdrowotna

Składając podanie o wizę, trzeba dostarczyć ubezpieczenie, więc w razie nieprzewidzianych zdarzeń będziecie chronieni. Dodatkowo Rosja i Polska podpisały umowę o bezpłatnej pomocy w razie nagłych wypadków i zachorowań.

Ubezpieczenie można wykupić w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Wymogi formalne to: pokrycie min. 30000 euro, ważność na terenie Rosji na cały czas pobytu. Co się tyczy szczepionek, większe ryzyko zachorowań istnieje tylko na dalekich prowincjach i to przy podejrzanych działaniach. Zalecanymi szczepionkami są szczepionki przeciw tężcowigruźlicyżółtaczce typu A i BTrzeba uważać na kleszcze w niektórych latach pojawia się ich więcej, niż zwykle. Należy wtedy zaszczepić się przeciwko chorobom przez nie wywoływanym. Czystość kraju jest na średnim poziomie, okolice centrum są czyste i zadbane, ale im dalej tym trochę gorzej, jednak nie jest to coś strasznego, spokojnie można stwierdzić, że w niektórych krajach jest o wiele gorzej. Czasami bywają problemy z gorącą wodą. Wodę z kranu lepiej filtrować przed wypiciem, tak samo u ludzi z wrażliwą skórą mogą pojawić się problemy z cerą i ze skórą (wysuszenie). W starych budynkach można zaznajomić się z naszymi mniejszymi braćmi karaluchami.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Praca i studia w Rosji.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-04-19 18:08:06
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)