Rosja

RosjaZdrowie i bezpieczeństwo

Opieka zdrowotna

Składając podanie o wizę, trzeba dostarczyć ubezpieczenie, więc w razie nieprzewidzianych zdarzeń będziecie chronieni. Dodatkowo Rosja i Polska podpisały umowę o bezpłatnej pomocy w razie nagłych wypadków i zachorowań.

Ubezpieczenie można wykupić w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Wymogi formalne to: pokrycie min. 30000 euro, ważność na terenie Rosji na cały czas pobytu. Co się tyczy szczepionek, większe ryzyko zachorowań istnieje tylko na dalekich prowincjach i to przy podejrzanych działaniach. Zalecanymi szczepionkami są szczepionki przeciw tężcowigruźlicyżółtaczce typu A i BTrzeba uważać na kleszcze w niektórych latach pojawia się ich więcej, niż zwykle. Należy wtedy zaszczepić się przeciwko chorobom przez nie wywoływanym. Czystość kraju jest na średnim poziomie, okolice centrum są czyste i zadbane, ale im dalej tym trochę gorzej, jednak nie jest to coś strasznego, spokojnie można stwierdzić, że w niektórych krajach jest o wiele gorzej. Czasami bywają problemy z gorącą wodą. Wodę z kranu lepiej filtrować przed wypiciem, tak samo u ludzi z wrażliwą skórą mogą pojawić się problemy z cerą i ze skórą (wysuszenie). W starych budynkach można zaznajomić się z naszymi mniejszymi braćmi karaluchami.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Praca i studia w Rosji.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-25 22:15:33
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy