Rosja

RosjaTransport

Komunikacja publiczna

Komunikacja miejska zazwyczaj jest dobrze zorganizowana, można dojechać w każde miejsce. Autobusy, trolejbusy i tramwaje jeżdżą bardzo często, ale zrozumienie, bądź w ogóle zobaczenie rozkładu jazdy graniczny z cudem. Przystanki bardzo często znajdują się na środku ulicy, rozkłady jazdy na linach elektrycznych. Koszty komunikacji miejskiej zazwyczaj nie są wysokieokoło 1-1,2 PLN. jekaterynburg stacja metra 1200x700W dużych miastach jest metro - koszt 20-50 rubli w zależności od miasta (1-3 PLN). Metro to doskonały środek komunikacji - jeździ często, jest bardzo zadbane i czyste, zarówno w środku, jak i same stacje. Bilety (oprócz metra) kupuje się u konduktora w pojeździe. Istnieje możliwość kupienia miesięcznych kart na ilość przejazdów lub na dany okres.

Co do podróżowania po kraju, lub w niedalekie rejony najlepiej posługiwać się portalem BlaBlaCar, ponieważ w przeliczeniu na złotówki, wychodzi niedrogo. Oprócz tego najlepszą opcją są elektriczki, czyli podmiejskie pociągi, których standard jest bardzo podobny do polskich, ale ceny o wiele niższe.

Ważną informacją jest to, że transport publiczny pracuje do 22-23 a potem nic już nie jeździ, dlatego trzeba iść na piechotę lub skorzystać z taksówek, które w porównaniu z polskimi cenami, na szczęście są tanie. Koszt od 70 rubli (3,50 PLN) za dość duży odcinek drogi. Pamiętajcie jednak, aby taksówkę zawsze zamawiać przez aplikację lub telefon, nigdy nie podchodzić lub zamawiać wprost spod dworca, ponieważ ceny oferowane przez panów taksiarzy, mogą być nawet kilkanaście razy wyższe.

Wynajem pojazdu

W Rosji możliwe jest wypożyczenie samochodu. Jeśli zechcecie jechać wypożyczonym autem do Rosji, zwróćcie uwagę, czy w umowie podpisywanej z firmą wynajmującą nie ma zakazu wjazdu do tego kraju czasami niektóre kraje są wykluczone z listy krajów, do których można się udać danym samochodem.

Rower

Rowery nie są szczególnie popularne w Rosji. Mniej więcej tak, jak w Polsce oczywiście zawsze znajdzie się ktoś, kto wybiera taką formę przemieszczania się po mieście, jednak decydując się na to, musicie liczyć się z tym, iż będziecie w mniejszości.

Autostop

Autostop nie jest aż tak rozwinięty i uważany jest w Rosji za niebezpieczny, mimo wszystko trzeba mieć na uwadze, że to wielonarodowe państwo. W internecie można przeczytać całą masę opinii ludzi, którzy tak jeżdżą i nic im się nie stało, wręcz na odwrót - są zachwyceniu ludźmi, którzy ich zabierają.

 

>>>SPRAWDŹ TAKŻE: Gdzie znaleźć najlepszy nocleg w Rosji?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-04-19 18:08:06
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)