Rosja

RosjaKiedy jechać?

Klimat

Rosja to kraj bardzo zróżnicowany klimatycznie. W przeważającej części państwa panuje klimat kontynentalny strefy umiarkowanej. Nad Morzem Czarnym panuje klimat śródziemnomorski, zaś na wschodnim wybrzeżu, na niewielkim obszarze klimat monsunowy. W większości kraju zimy są mroźne, na Syberii w tym okresie temperatury osiągają wartości rzędu -30°C i niższe.

 

>>>SPRAWDŹ! Pomożemy Ci dobrać najlepszy termin na wyjazd!

Kiedy pojechać?

Rosja posiada kilkanaście stref czasowych, ponieważ jej terytorium wynosi 17 mln km2. Całe piękno polega na tym, że możecie trafić w rejony, gdzie rosną mandarynki, a klimat jest śródziemnomorski lub na przykład w zimny klimat europejski, bądź taki, gdzie -40°C to jeszcze ciepło, gdyż zima dla mieszkańców zaczyna się wtedy, gdy termometr pokaże -60°C. syberia alicja borza 1200x700Dlatego też podróż należy planować w zależności od tego, co chcecie zobaczyć. Jeżeli chcecie po prostu odwiedzić ten kraj, optymalną porą będzie maj lub czerwiec. W czerwcu mają miejsce słynne białe noce w Petersburgu jeśli reflektujecie na tego typu doświadczenia, weźcie pod uwagę ten termin. Jeśli szukacie przeżyć ekstremalnych i jesteście na tyle odważni, by pojechać np. na Syberię zimą, ujrzycie piękne widoki. Pamiętajcie jednak, iż przy bardzo niskich temperaturach istnieje ogromne ryzyko odmrożeń. Wtedy nawet sami Rosjanie, chociaż przyzwyczajeni do mrozów, unikają wychodzenia z domów. Ponadto trzeba mieć też na uwadze fakt, że w niektórych regionach śnieg spada w październiku i roztapia się dopiero pod koniec kwietnia lub w maju. Czasem bywa, że w maju jest upalnie, natomiast w czerwcu już powoli zaczyna się jesień i jest 13-15°C stopni, dlatego trzeba dokładnie sprawdzić strefę klimatyczną do której się wybieracie.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Rosji:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąd na powyższy przycisk prognozy pogody!

 

>>>SPRAWDŹ: Jak tanio dolecieć do Rosji?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-25 22:15:33
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy