Budapeszt

BudapesztInne

Ciekawostki
  • w Budapeszcie popularne jest picie wody z kranu. W wielu miejscach stolicy ustawione są specjalne wodopoje, z których możemy się napić, jeśli akurat nie dysponujemy własnym piciem.
  • jeśli Węgier zaproponuje Wam trunek własnej produkcji, nie należy odmawiać. Zachowanie takie uważane jest za nietakt, a wręcz obrazę dla wytwórcy.
  • w Budapeszcie nie wszędzie można porozumieć się po angielsku. Znajomość tego języka jest na słabym poziomie, znacznie częściej można porozumieć się tutaj po niemiecku. Nie znacie niemieckiego? Nie traćcie głowy – zapiszcie się już dziś na kurs. Z pomocą wykwalifikowanych nauczycieli szybko, łatwo i przyjemnie nauczycie się tego języka. I nie ucierpi na tym Wasz portfel :). Koszt kursu jest mniejszy niż 100 zł. Sami przetestowaliśmy i polecamy!
  • jeśli będąc w Budapeszcie mamy most lancuchowy budapeszt 1088x608zamiar odwiedzić większość tutejszych muzeów, warto zaopatrzyć się w Budapest Card, która umożliwia wstęp do wszystkich muzeów, jak również uprawnia do przejazdu wszystkimi środkami komunikacji miejskiej. Karta na 24 godziny to koszt 4 900 Ft, na 48 godzin – 7 900 Ft, a na 72 godziny – 9 900 Ft.
  • życie nocne stolicy toczy się głównie w Peszcie. Najlepszym i najbardziej znanym pubem jest Szimpla Kert. Ulokowany w starej kamienicy, wyróżnia się dużym podwórkiem pod gołym niebem, które znajduje się w samym środku lokalu. Często odbywają się tu liczne koncerty, bar jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów z całego świata. Panuje tu niepowtarzalna atmosfera, a ceny alkoholi są bardzo przystępne. Będąc w Budapeszcie koniecznie trzeba tu wstąpić.

 


Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.