Wiedeń

WiedeńGdzie spać?

Gdzie spać?

Wszędzie! A konkretniej do wyboru, do koloru. Nie masz czasu rezerwować z wyprzedzeniem? Żaden problem, ponieważ wystarczy, że zawitasz do biura informacji turystycznej gdzie pracownicy przedstawią Ci jakąś propozycję.

Możecie też, jeszcze przed wyjazdem skontaktować się z nami. Wystarczy, że napiszecie maila (rezerwacje@breakplan.com) lub wiadomość na Facebooku, a zarezerwujemy wszystko za Was. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Jeśli szukasz na własną rękę to wiedz, że w Wiedniu jest ponad 400 hoteli, pensjonatów i apartamentów, a do tego dochodzą hostele i pola kempingowe.

budynek-wiedn-breakplan

Oto krótka ściągawka dla szukających noclegów:

• Najłatwiej znajdziecie odpowiedni dla Waszych potrzeb obiekt poprzez wyszukiwarkę noclegów.

• Ceny w Wiedniu należą do zachodnioeuropejskich, więc najtaniej nie jest. Mimo to można natrafić na zniżki na ww. platformach rezerwacyjnych. Poleca się także noclegi w pobliskiej Bratysławie. Jednakże wybór obiektów jest duży i zamiast hotelu można wybrać skromniejszy hostel lub pole kempingowe z domkiem.

• Średnie ceny w poszczególnych typach obiektów są następujące: hotele 3* - 285 zł/doba, hotele 4* - 414 zł/doba, hotele 5* - 995 zł/doba, apartamenty – 377zł/doba, pensjonaty - 330 zł/doba, pensjonaty BB – 282 zł/doba.

• Najlepszymi hotelami w Wiedniu wg TripAdvisor oraz Booking.com są: Hotel Sans Souci, Hotel Sacher, Small Luxury Hotel Das Tyrol, Hotel Best Western Kaiserhof, The Guesthouse Vienna, Hotel Rathaus – Wiein & Design, Park Hyatt Vienna, Hotel Am Stephanplatz, Hotel Altstadt Vienna, Hollmann Beletage.

• Najlepsze pensjonaty B&B: Rosa Linde, Hotel Spiess & Spiess Appartement-Pension, Pension Haus Sanz, K+T Boardinghouse, Stadtnest B&B Wien, Pension VITIS.

• Najlepsze kwatery specjalne: Hostel Ruthensteiner, wombats CITY HOSTEL Vienna – The Naschmarkt, The Lounge, Derag Livinghotel An der Oper, Appartement-Hotel an der Riemergasse, Singerstrasse Apartments, Kaiser 23 Ho(s)tel & Guesthouse, Appartements Ferchergasse, Pension Sacher, Shermin Apartments.

• Popularne są też hostele, które oferują komfortowy pobyt za przystępną cenę. Są one na tyle oblegane, że jeśli nie chcecie spać na dworcu, to lepiej zarezerwujcie łóżko wcześniej.

• Jesteście podróżnikami z krwi i kości i nie w głowie Wam wydawanie setek euro na hotele? A może założyliście się z przyjaciółmi, że przez miesiąc nie będziecie spać pod żadnym dachem? Idealnie! Możecie sobie wybrać jedno z trzech pól kempingowych: na południowym, wschodnim i zachodnim obrzeżu miasta. Są one przystosowane do „ugoszczenia” kamperów i otwarte w sezonie wiosenno-letnim:

- Camping Neue Donau Action & Fun”, adres: Am Kaisermühlendamm 119. Cennik znajdziecie tutaj: https://goo.gl/BTpK1P. Zielono mu, gdyż leży w Strefie Rekreacyjnej Dunaju. Można się tu po prostu byczyć, ale aktywnie. Jest tu mnóstwo rzeczy do robienia np. siatkówka plażowa, kursy surfowania, nurkowania i jeździectwa, wypożyczalnie rowerów, rolek i łódek. Blisko do Parku Narodowego, Wyspy na Dunaju i Prateru, przebiega tu też Naddunajska Trasa Rowerowa. A wieczorem możecie się poczuć jak w Rio, a to za sprawą Copa Cagrana z barami, restauracjami i dyskotekami. Dla chętnych – w pobliżu jest plaża nudystów, z której możecie skorzystać albo… podglądać. Ups!

- Camping Wien Sud Residenz im Schlosspark” adres: Breitenfurter Straße 269. Cennik: https://goo.gl/TcdxTn. Blisko mu do Pałacu Schonbrunn i największego w Austrii centrum handlowego Shopping City Sud.

- Camping Wien West „Sightseeing & Biking” adres: Hüttelbergstraße 80. Cennik: https://goo.gl/ccVLC7. W pobliżu znajduje się Las Wiedeński, a na gości czekają szlaki rowerowe i piesze po okolicy. Do dyspozycji jest 25 domków czteroosobowych.

 


 „Przez żołądek do serca” – sprawdźcie w rozdziale „Jedzenie i napoje” co i gdzie jeść i pić, będąc na miejscu, tak, aby Wasza podróż była niezapomniana nie tylko ze względu na walory wizualne.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-09-26 12:06:03
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy

  • Wiedeń - plan wycieczki
    Czy wiecie, że Wiedeń po raz ósmy z rzędu upla...
    WIĘCEJ>>