Berlin

BerlinInne

Ceny
 • Nocleg w hotelu: 100-120 euro
 • Woda: ok. 1 euro
 • Piwo (w sklepie): ok. 1 euro
 • Średnia cena atrakcji: 10-12 euro
 • Obiad w restauracji: 15-20 euro za osobę
 • Lunch w porze obiadowej: 6-10 euro

 Nie wiecie, ile zapłacicie podczas waszego urlopu w Berlinie? Możecie dowiedzieć się tego przeliczając złotówki na euro. Nasz partner daje Wam możliwość wymiany pieniędzy po dużo lepszym kursie niż w punktach stacjonarnych! Wystarczy kliknąć w poniższy baner i zarejestrować się! (jeśli macie włączonego adblocka lub korzystacie z telefonu, to baner się nie wyświetli):

 

Ciekawostki
 • Ekologia: w Berlinie obowiązuje tzw. Strefa ekologiczna. Wjeżdżając samochodem do centrum miasta należy posiadać plakietkę potwierdzającą dozwolony poziom emisji spalin. Koszt plakietki to 5 euro, a za wjazd do strefy bez jej posiadania można dostać mandat w wysokości 40 euro.
 • Berlin nazywany jest najbardziej zieloną stolicą Europy – parki miejskie i otwarte miejsca rekreacyjne zajmują bardzo dużą powierzchnię.
 • Miasto znane jest ze swojej tolerancji wobec ludzi, ich poglądów oraz zachowań.
 • Berlin dwa razy do roku organizuje dla zwiedzających „Długą Noc Muzeów”. Podczas tej nocy wszystkie placówki są otwarte, a wstęp do nich jest bezpłatny.
 • W Berlinie znajdziemy sklep marki Ritter Sport  to małe, kwadratowe i kolorowo zapakowane czekoladki, znane również w Polsce. W sklepie tej marki czekają na Was wszystkie czekolady, jakie sobie tylko można wymarzyć: małe, normalne, wielkie, ułożone w metrowe tuby, opakowane w berlińskie pudełka, a nawet jest możliwość stworzenia własnego smaku!

 

 • W Berlinie sygnalizacja świetlna na przejściach dla pieszych może Was zadziwić – nie znajdziecie tam zielonego światła, lecz charakterystycznego zielonego ludka Ampelmann, który doczekał się już nawet sklepów sprzedających produkty z jego podobizną.

 


Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.plProsimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem ma sens i że warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-22 13:49:47
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy