Berlin

BerlinKiedy jechać?

Klimat

Berlin znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego ciepłego. Ma też trochę cech klimatu morskiego, ponieważ jak się okazuje – często pada. Co zaskakujące, deszcze pojawiają się szczególnie w porze letniej, a dokładniej w lipcu, natomiast marzec jest najbardziej suchym miesiącem. Tak naprawdę nie ma czego się bać - odczuwalnie klimat i warunki pogodowe są właściwie takie, jak w naszym kraju, więc nic nas nie zaskoczy. Średnia roczna temperatura w Berlinie wynosi około 9°C, z czego najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, z temperaturą około 19°C. Lata są łagodne, temperatury nie są zbyt wysokie. Najzimniejszy jest styczeń, kiedy to temperatury schodzą do 0 lub -1°C.

Kiedy pojechać?

   Berlin jest bardzo atrakcyjnym celem podróży, dlatego turystów zobaczymy na ulicach przez cały rok, jednak najbardziej popularnym sezonem jest okres maj-wrzesień. Wtedy pogoda najbardziej sprzyja zwiedzaniu, popularnym w Berlinie rejsom statkiem lub spędzaniu ciepłych wieczorów w letnich ogródkach. Mimo sezonu, rzadko można zobaczyć tu kolejki do atrakcji, w których musielibyśmy stać godzinami. Miasto jest na tyle różnorodne, że nie istnieje coś takiego, jak tłumy turystów próbujące dostać się do jednego konkretnego zabytku (na szczęście!), więc spokojnie można odwiedzić stolicę latem. Popularnym miesiącem turystycznym jest także grudzień, ponieważ wielu turystów z całego świata przyjeżdża, żeby zobaczyć jedyne w swoim rodzaju jarmarki. 

Wiecie już, kiedy warto zaplanować podróż do Berlina? Skorzystajcie z wyszukiwarki wczasów od najbardziej popularnych biur podróży!

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Berlinie:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


Znacie film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy, tam dokąd się wybieracie, też macie bardzo dobre połączenie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.plProsimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem ma sens i że warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-22 13:49:47
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy