AmsterdamJedzenie i napoje
Amsterdam to prawdziwa mieszanka kulturowa, więc oprócz potraw tradycyjnych możemy znaleźć dania kuchni orientalnej, chińskiej czy afrykańskiej.
W porze śniadaniowej dostaniemy zazwyczaj przekąski i proste posiłki, natomiast bardziej obfite dania – na kolację. Często przed kawiarnią znajduje się wtedy napis eetcafe.
Bardziej nowoczesnych kawiarni szukajmy w dzielnicy Dziewięciu Małych Uliczek. Lokale z kuchnią azjatycką, które oferują przystępne ceny znajdziemy na ulicy Zeedijk.
Marzy Wam się otworzenie menu w restauracji i zrozumienie większości nazw w nim użytych? Zapiszcie się na jeden z kursów językowych oferowanych przez naszego partnera, a będziecie mogli cieszyć się pysznym jedzeniem, które bez problemu zamówicie :).
Kilka lokali godnych uwagi:
- Het Molenpad – dość niskie ceny. Lokal lubiany przez mieszkańców, położony nad kanałem Prinsengracht. Oferuje lekką kuchnię, sałatki, zupy, ale też bardziej treściwe dania.
- Cafe-Restaurant Amsterdam – to typowa piwiarnia charakterystyczna dla regionu. Znajdziemy ją w dzielnicy Westerpark.
- Memories of India – kuchnia indyjska ciesząca się dobrą renomą. Menu i wystrój jest idealnym odzwierciedleniem tej kultury. Lokal znajduje się na Reguliersdwarsstraat
- De Kas – lokal bardzo ciekawy, raczej z wyższymi cenami, ale myślę, że wartymi swojej jakości. W porozumieniu z pobliską szklarnią przygotowywane jest pięć dań z produktów „prosto z ogródka”. Codziennie karta jest zmieniania.
Oczywiście, jeśli chcemy po prostu wyjść na kawę czy drinka to wybierzmy jedną z tzw. białych lub brązowych kawiarni.
Te pierwsze to nowoczesne, duże lokale. Są przeciwieństwem tradycyjnych brązowych kawiarni, gdzie panuje klimatyczna atmosfera w małych pomieszczeniach z przytłumionym światłem, oparami dymu i dużą ilością ludzi. Podaje się w nich piwo lub jenever.
Wzdłuż uliczek i kanałów co chwilę napotkamy też miejsca z tradycyjną kawą, herbatą i ciastkiem.
Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.
Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.
Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.
Redaktor
-
Przykład wycieczki po AmsterdamieGdy hrabia Floris V w roku 1275 jako pierwszy zapi...WIĘCEJ>>