Amsterdam

AmsterdamTransport

Komunikacja publiczna

Mamy do wyboru pociąg, autobus, tramwaj, metro, promy, rowery lub taksówki. Chcąc uzyskać informacje o rozkładzie jazdy oraz cenach biletów, czy innych opłat (np. przewozu roweru), najlepiej skontaktować się z Informacją Komunikacji Publicznej poprzez stronę internetową www.9292ov.nl lub www.ns.nl (dotyczy tylko pociągów) lub pod telefonem 0900 92 92.

Na terenie całej Holandii obowiązuje system biletów na pociąg, tramwaj, autobus i metro – karta OV-chipkaart. Można ją zakupić w kiosku za 7,50 euro. Potem doładowujecie ją za dowolną kwotę. Działa ona na zasadzie naszej PEKI – odbijamy wsiadając i wysiadając z pojazdu. Opłaca się ona na dłuższy czas pobytu w Holandii. Jeśli chcecie jedynie wybrać się gdzieś na wycieczkę, radzę zakupić zwykły bilet.

tramwaj-wodny-amsterdam-breakplan

Bilety jednorazowe lub na abonament na jakikolwiek środek transportu możecie zakupić w kioskach, informacji miejskiej bądź automatach na dworcach lub przystankach.

Jeśli natomiast boicie się kradzieży, czy też nieszczęśliwych wypadków, zachęcamy do przejrzenia oferty ubezpieczeniowej partnera naszego portalu.

Jesteście fanami poruszania się samochodem, nawet po dużych miastach, jednak do Amsterdamu jedziecie pociągiem lub lecicie samolotem? Zadbajcie o wynajęcie odpowiedniego auta jeszcze przed wyjazdem, korzystając na przykład z tej wyszukiwarki :).

 


 „Przez żołądek do serca” – sprawdźcie w rozdziale „Jedzenie i napoje” co i gdzie jeść i pić, będąc na miejscu, tak, aby Wasza podróż była niezapomniana nie tylko ze względu na walory wizualne.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.