Lizbona

LizbonaGdzie spać?

Gdzie spać?

Baza noclegowa w Lizbonie jest niezwykle zróżnicowana, zarówno pod względem warunków, jak i ceny. Znajdziemy tu hotele, hostele, prywatne kwatery, schroniska młodzieżowe, a nawet… kemping. Zaczynając od hoteli, te 4 lub 5-gwiazdkowe, w bardzo przyzwoitym standardzie (i na dodatek w okolicach centrum), znajdziemy w granicach 80-200 euro za noc. Popularnością cieszy się sieć hoteli Pousadas de Portugal, jeszcze do niedawna będąca własnością państwa. Wszystkich jest około 40, charakteryzują się luksusowymi warunkami i wszystkie mieszczą się w zamkach, klasztorach i posiadłościach. Ceny wahają się w zależności od danego hotelu, jednak jeśli trafimy na dobrą ofertę, można znaleźć już coś od 60 euro za noc.

Ostatnim czasem bardzo popularne stały się hostele, może niezbyt luksusowe, ale z roku na rok cieszące się coraz lepszym designem i lokalizacją, co rzeczywiście działa na ich korzyść i przyciąga między innymi młodych ludzi. W Lizbonie, hostele są może niewielkie, ale za to uznawane za bardzo dobre – w szczególności hostel Yes!, który uznano za najlepszy hostel na świecie. Jeśli chodzi o ceny we współdzielonych pokojach, zaczynają się one już od 15 euro, natomiast za pokój prywatny zapłacimy 50 euro. Więcej informacji o hostelach Yes, znajdziemy na ich stronie: http://www.yeshostels.com/. Przechodząc do schronisk młodzieżowych, są one w trochę niższym standardzie niż hostele, niemniej jednak uchodzą za całkiem estetyczne, a co najważniejsze – są w zasadzie najtańszą opcją noclegu. Miejsce w pokoju kilkuosobowym wyniesie nas nie więcej niż 15 euro, natomiast dwójka z łazienką 38 euro.

 W stolicy jest wiele ofert mieszkań, znajdujących się właściwie w samym centrum, przy głównych ulicach, w naprawdę wysokim standardzie, a poza tym świetnie wyposażonych. Portugalczycy wynajmujący mieszkania są zazwyczaj bardzo otwarci, pomocni i chętnie odpowiedzą na nasze pytania lub prośby, dlatego coraz więcej turystów przekonuje się do tego typu noclegów – tym bardziej, że w wynajmowanym mieszkaniu mamy większy komfort, jesteśmy lepiej wyposażeni (choćby w przybory kuchenne), a ceny również są dosyć konkurencyjne. Za nowoczesne mieszkanie w dzielnicy Baixa, poza sezonem zapłacimy około 100-200 zł za noc, natomiast w sezonie będzie nas kosztowało 200-400 zł.

Jeśli chcecie wyszukać najlepsze ceny noclegów, warto zajrzeć do wyszukiwarki noclegów.

Może macie już jakieś wymarzone miejsca, jakie chcielibyście odwiedzić? Wystarczy, że klikniecie tutaj, a dowiecie się co zrobić, abyśmy dostarczyli Wam propozycję podróży, w tym również propozycje noclegów oraz przelotów.

 


„Przez żołądek do serca” – sprawdźcie w rozdziale „Jedzenie i napoje”, co i gdzie jeść i pić, będąc na miejscu, tak, aby Wasza podróż była niezapomniana nie tylko ze względu na walory wizualne.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.