Madryt

MadrytDojazd

Loty

Do Madrytu z Polski najlepiej polecieć Ryanair'em. Z oczywistych względów – jest najtaniej. Bilety na jesieni są dużo tańsze niż w lato. W październiku/listopadzie możemy zakupić bilety nawet za 100 zł w jedną stronę z Warszawy. W lecie ceny te rosną nawet pięciokrotnie. Warto także polować na promocje. Musicie mieć na uwadze, że z Warszawy Ryanairem lecimy z lotniska Warszawa Modlin. Jest ono położone 40 kilometrów od centrum Warszawy. Spod Pałacu Kultury i Nauki odjeżdżają busy „Modlin bus”, które zawiozą Was prosto na lotnisko. Możecie wybrać także opcję pociągiem lub taksówką. Pociągiem jedziemy z przesiadką, także jest to bardziej kłopotliwe choć cena takiego przejazdu jest bardzo kusząca, a za taksówkę zapłacimy 140 zł.

Możecie także wybrać lot z Krakowa. Wylatujecie wtedy z lotniska Balice. Ceny są porównywalne. Możecie jednak zauważyć, że w sezonie letnim bilety z Krakowa są dużo droższe niż z Warszawy

Ryanairem tylko z Warszawy i Krakowa możecie dostać się do Madrytu. Z kolei wybierając linię lotniczą LOT możecie udać się z Gdańska (ceny od 400 zł), Warszawy, Krakowa.

Możecie napisać do nas tutaja pomożemy Wam wyszukać najtańsze i najlepsze połączenie lotnicze! Możecie również sami sprawdzić naszą wyszukiwarkę tanich lotów.

Wszystkie samoloty z Polski lądują na głównym lotnisku – Barajas.  Do centrum możecie dostać się metrem. Patrzycie po wskazówkach i szukacie linii numer 8 (kolor różowy), która zaprowadzi Was na stację metra. Następnie wysiadacie na Mar de Cristal i szukacie kolejki RENFE o nazwie C-4 (kierunek Parla) i wysiadacie na Puerta del Sol. Jest to przykładowy dojazd do centrum. Jeżeli chcecie dojechać gdzieś indziej, proponujemy skorzystać z google maps, które zawsze rzetelnie pokaże Wam jaką linią mamy się dostać do celu. Warto wiedzieć, że za bilet z lotniska i na lotnisko zapłacicie 3 euro więcej. Np. przejazd z lotniska do centrum kosztuje 3 euro suplementu + 1,50 cena podstawowa biletu.

Dojechać możecie również taksówką. Koszt przejazdu jest stały i wynosi 25-30 euro. Opłaca się jechać dopiero przy czterech osobach.

Samochód

Dojechać do Madrytu możecie również samochodem. Niestety będzie to dłuższa i droższa podróż. Przykładowo z Warszawy do Madrytu mamy prawie 3 tysiące kilometrów, co daje nam 26 godzin jazdy.

 


Jak już będziecie na miejscu, to raczej chcecie leżeć do góry brzuchem, czy spędzić czas aktywnie? Nasze wskazówki odnośnie tych obydwu kwestii i innych odkryjecie w rozdziale „Co warto/nie warto?”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.