Rzeszów

RzeszówDojazd

Loty

 

14 kilometrów od Rzeszowa, konkretniej we wsi Jasionka, znajduje się port lotniczy obsługujący ponad 660 000 pasażerów rocznie. Najwięcej lotów oferują takie linie, jak LOT, Ryanair czy Lufthansa, ale zdarzają się też loty czarterowe. Najczęstszymi kierunkami jest Warszawa, Berlin oraz Wielka Brytania i Irlandia. Na lotnisku znajduje się bezpłatny parking mieszczący ok. 950 pojazdów. Można też wybrać dojazd autobusem. MPK Rzeszów oferuje wiele kursów z centrum miasta na lotnisko i z powrotem.

Najlepsze połączenia lotnicze i ceny znajdziecie korzystając z naszej wyszukiwarki tanich lotów.

Pociąg

 

Jednym z najczęściej wybieranych środków transportu są pociągi. Do Rzeszowa dojedziecie z większości dużych miast Polski. Z roku na rok liczba połączeń wzrasta, a czas podróży się skraca. Kiedyś z Krakowa jechało się tam prawie 5 godzin, dzisiaj to już tylko 2-3 godziny. Dość problematyczny jest dojazd z Warszawy, ponieważ w większości przypadków trzeba przygotować się na przesiadki i minimum 5-6 godzin jazdy. Podróż z Wrocławia trwa około 6 godzin, z Poznania 10-11, wszystko zależy od trasy i ilości przesiadek. Najwięcej czasu w pociągu będą musieli spędzić turyści znad morza lub z Suwałk - przy niektórych połączeniach podróż może trwać nawet ponad 13 godzin. Można jednak dużo zaoszczędzić na biletach, są zniżki rodzinne oraz studenckie. Warto zainteresować się rezerwacją miejsc na kilka tygodni przed wyjazdem, wtedy ceny są znacznie niższe niż dzień przed. Z rozkładem jazdy oraz cennikiem można zapoznać się na stronie PKP: http://www.rozklad-pkp.pl.

Samochód

Podróż samochodem jest wciąż jedną z najpopularniejszych, a niekoniecznie najtańszych czy najkrótszych. Nigdy nie wiadomo, czy akurat trafi się na korki lub roboty drogowe. Do tego trzeba liczyć się z płatnymi parkingami.

 

Rzeszów i Warszawę dzieli odległość około 300 kilometrów, najlepiej wybrać trasę przez drogę krajową numer 7 (E77) do Radomia, a potem kontynuować DK9 – podróż trwa około 3-4 godzin. Jeśli jedziecie z Białegostoku, można wybierać pomiędzy dwiema trasami (415 i 477 kilometrów). Najczęściej wybieraną jest ta pierwsza, drogą krajową numer 19 (przez Lublin). Podróż jest tutaj znacznie krótsza niż np. pociągiem, można zaoszczędzić około 2 godzin. Z Wrocławia (ponad 430 km) lub Krakowa (około 160 km) do Rzeszowa najszybciej dojedziecie A4. To około 4,5 i 2 godzin w trasie. Jadąc z Poznania (ponad 520 km) najlepiej wybrać trasę przez Łódź i Kielce – obejmuje ona odcinki płatne (A2 i A1), następnie trzeba zjechać na S74 i kierować się na „Opatów/Lublin”, a później na sam Rzeszów, na mniej uczęszczanych drogach. Może wydawać się, że droga z Gdańska zajmie najwięcej czasu – niekoniecznie. Mimo odległości ponad 630 kilometrów, miasta mają dobre połączenie, jeśli chodzi o drogi. Najlepiej kierować się trasą E75 z Gdańska, a za Łodzią zjechać na A1. Następnie jechać tak samo, jak w przypadku trasy z Poznania.

Warto wspomnieć, że istnieje też bardzo dużo (niedrogich) połączeń autobusowych. Wielu prywatnych przewoźników oferuje szybkie przejazdy i dobre warunki podróży, np. PolskiBus. Można zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy.

Jeśli nadal w grę wchodzi tylko podróż samochodem, to najtaniej i najłatwiej będzie wynająć samochód przez naszą multiwyszukiwarkę, gdzie znajdziecie wiele ofert wynajmu.

 


Jak już będziecie na miejscu, to raczej chcecie leżeć do góry brzuchem czy spędzić czas aktywnie? Nasze wskazówki odnośnie obydwu tych kwestii i innych, odkryjecie w rozdziale „Co warto/nie warto?”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.plProsimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem ma sens i że warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-01 13:18:29
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy