Polska

PolskaDojazd

Loty

Największe lotniska w Polsce znajdują się w Warszawie (Okęcie), Krakowie (Balice), Gdańsku (Rębiechowo), Katowicach (Pyrzowice), Wrocławiu (Strachowice) i Poznaniu (Ławica). Są obsługiwane przez linie różnych klas, więc znalezienie połączeń w atrakcyjnych cenach nie powinno być trudne. Co ciekawe, tanie loty po Polsce niekiedy mogą być świetnym pomysłem na przemierzenie odległości z jednego końca kraju na drugi. Warto dużo wcześniej zarezerwować bilet. Zerknijcie do naszej wyszukiwarki, a z pewnością znajdziecie odpowiedni dla siebie przelot.

 

>>>Szukasz wyszukiwarki lotów, która spełni Twoje oczekiwania? SPRAWDŹ TUTAJ!

Pociąg

Rozkłady jazdy najlepiej sprawdźcie u źródła, na przykład na stronie internetowej: http://rozklad-pkp.pl. Jakość komunikacji bardzo zależy od regionu i konkretnego połączenia. Przy granicach warto rozejrzeć się także za sąsiednimi kolejami, na przykład do Świnoujścia dojeżdża niemiecka kolej UBB. Bardzo dogodne połączenia kolejowe są również między Polską a Wiedniem, gdzie funkcjonują Austriackie Koleje ÖBB. Składy polskich pociągów są zróżnicowane, bardziej i mniej nowoczesne. Do najlepszych zespołów zalicza się Pendolino.

 

>>>SPRAWDŹ: Pomożemy Ci ułożyć Twój plan podróży po Polsce! Nie wahaj się tylko KLIKNIJ!

Samochód

Podróżowanie samochodem daje dużą niezależność i jest bardzo wygodne. Korzystając z autostrad i dróg ekspresowych możecie szybko przemierzać setki kilometrów. Mapkę ilustrującą przebieg dobrze utrzymanych tras odnajdziecie pod tym adresem. Dla przykładu dzięki autostradzie A1 z Krakowa do Gdańska podróż zajmie Wam około 5 godzin i 38 minut (581 km). Poza autostradami jest niestety znacznie wolniej, co warto wziąć pod uwagę. Aby ułatwić podróż autem, można na bieżąco monitorować sytuację na drodze. Najwygodniejszą opcją jest dostęp do wyszukiwarki z aktualnymi utrudnieniami na drogach. Dzięki temu skutecznie zaplanujecie swoją wyprawę. Kierowca powinien zachować ostrożność na drodze, nie może prowadzić auta pod wpływem alkoholu i przekraczać wyznaczonych limitów prędkości. Musi stosować się do panujących w kraju przepisów. Na ulicach odbywają się rutynowe kontrole trzeźwości, co pewien czas mija się także urządzenia służące do pomiaru prędkości przejeżdżających obok pojazdów. W zależności od sezonu odbywają się mniej lub bardziej intensywne akcje prewencyjne, które mają zapobiegać wypadkom na drodze. Jedną z nich jest Akcja Znicz, trwająca w okresie Wszystkich Świętych. Każdego roku po jej zakończeniu publikowane są statystyki mówiące o ilości wypadków, rannych, nietrzeźwych kierowców i ofiar śmiertelnych.

Nieznający polskiej, nieformalnej etykiety obcokrajowcy mogą być zaskoczeni zwyczajem dziękowania poprzez mignięcie świateł awaryjnych. Polacy robią tak, kiedy chcą wyrazić wdzięczność za „wpuszczenie ich” w ciąg aut głównego traktu komunikacyjnego.

Już wiecie, jaki środek lokomocji wybierzecie? A może nadal się wahacie? Jeśli macie jakiekolwiek pytania czy wątpliwości lub po prostu chcielibyście, żebyśmy zaplanowali Wasze wakacje, skontaktujcie się z nami mailowo (rezerwacje@breakplan.com) lub przez Facebooka. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Politykę wjazdową do Polski.