Polska

PolskaZdrowie i bezpieczeństwo

Opieka zdrowotna

Opieka zdrowotna/Polska

W Polsce jest wielu bardzo dobrych lekarzy, lecz dostęp do nich może wymagać oczekiwania w długiej kolejce. Ubezpieczenie zdrowotne NFZ gwarantuje dostęp do bezpłatnej opieki zdrowotnej, gdzie najpierw pacjent powinien kontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu – następnie, dzięki wydanemu przez niego skierowaniu, może udać się do specjalisty. W razie nagłych, niebezpiecznych dla życia przypadków można wezwać pogotowie lub wybrać się na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Istnieje także prywatna opieka lekarska, w której za wizyty i badania można zapłacić z własnej kieszeni.

Szczepienia

Przed wjazdem do Polski nie są wymagane żadne szczepienia.

Higiena

Ogólny poziom higieny w Polsce jest bardzo dobry – woda z kranu jest czysta i nadaje się do picia (choć większość ludzi dla pewności woli ją filtrować lub kupuje butelkowaną wodę mineralną). Czystość w obiektach gastronomicznych i noclegowych jest pod nadzorem i nie powinna zaskakiwać Was niczym nieprzyjemnym. Warto zajrzeć na stronę polskiego sanepidu.

Warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu na czas wyjazdu. Jeśli jesteście zainteresowani, zapoznajcie się z dodatkową ofertą ubezpieczeń turystycznych.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Praca i studia w Polsce.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-04-06 20:12:20
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)