Polska

PolskaZdrowie i bezpieczeństwo

Opieka zdrowotna

Opieka zdrowotna/Polska

W Polsce jest wielu bardzo dobrych lekarzy, lecz dostęp do nich może wymagać oczekiwania w długiej kolejce. Ubezpieczenie zdrowotne NFZ gwarantuje dostęp do bezpłatnej opieki zdrowotnej, gdzie najpierw pacjent powinien kontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu – następnie, dzięki wydanemu przez niego skierowaniu, może udać się do specjalisty. W razie nagłych, niebezpiecznych dla życia przypadków można wezwać pogotowie lub wybrać się na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Istnieje także prywatna opieka lekarska, w której za wizyty i badania można zapłacić z własnej kieszeni.

 

>>>SPRAWDŹ: Szukasz odpowiedniego ubezpieczenia? Pomożemy Ci je dobrać, znajdując najlepsze oferty!

Szczepienia

Przed wjazdem do Polski nie są wymagane żadne szczepienia.

Higiena

Ogólny poziom higieny w Polsce jest bardzo dobry – woda z kranu jest czysta i nadaje się do picia (choć większość ludzi dla pewności woli ją filtrować lub kupuje butelkowaną wodę mineralną). Czystość w obiektach gastronomicznych i noclegowych jest pod nadzorem i nie powinna zaskakiwać Was niczym nieprzyjemnym. Warto zajrzeć na stronę polskiego sanepidu.

Warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu na czas wyjazdu. Jeśli jesteście zainteresowani, zapoznajcie się z dodatkową ofertą ubezpieczeń turystycznych.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Praca i studia w Polsce.