Polska

PolskaKiedy jechać?

Klimat

Uwierzcie nam, że klimat w Polsce nie jest powodem do narzekania – daje niesamowitą różnorodność i powód do dumy. Gdzie indziej moglibyście cieszyć się i śnieżną zimą i gorącym latem? jesien-krajobraz-Polska-Europa-breakplanA jednak miłośnikom słońca z pewnością spodoba się myśl o zmianie klimatu, przez którą w ciągu roku mamy coraz więcej upalnych dni. Podchodząc do sprawy geograficznie, żyjemy w umiarkowanej i przejściowej strefie klimatycznej. Wynika to ze ścierania się chłodnych mas powietrza z suchymi frontami kontynentu euroazjatyckiego – właśnie dlatego występują cztery pory roku, a pogoda bywa zmienna i kapryśna. Największe zachmurzenie pojawia się w okresie listopada i grudnia, a bezchmurnym niebem według statystyk cieszymy się w maju, czerwcu i wrześniu. Turyści narzekają na chłodną temperaturę wody w morzu, jednak warto pamiętać, że zależy ona od miejsca i kierunku wiatru.

Kiedy pojechać?

Polska jest piękna o każdej porze roku. To nieprawda, że najlepiej podróżuje się latem, a zimą warto jechać jedynie w góry. Przykryte śniegiem plaże potrafią być wymarzonym miejscem do spokojnych spacerów. Podobnie jak ulice rozświetlonych latarniami i dekoracjami świątecznymi miast – dlaczego mielibyście odmawiać sobie miejskiej turystyki, nawet jeżeli na dworze panuje mróz? Nie zapominajmy też o słynnej złotej, polskiej jesieni i rozkwitającej zielenią wiośnie. Warto wypróbować wszystkie sezony i zdecydować samemu, który z nich najbardziej Wam odpowiada. Atrakcji z pewnością nie zabraknie. Muzea, kawiarnie, miejsca rozrywki – czynne są przez cały rok. Ciepłe miesiące dodatkowo otwierają przed Wami perspektywę korzystania ze sportów wodnych i innych plenerowych aktywności. Żeglowanie? Narty? Wędrówki po górach? Jeśli potrzebujecie dodatkowych informacji gdzie i kiedy warto wybrać się w dane miejsce, zerknijcie do tego rozdziału. Bądźcie nieprzewidywalni. Zdecydowani na konkretny termin? Świetnie! Zostało tylko wybrać wczasy odpowiednie dla Was, a możecie to zrobić korzystając z naszej wyszukiwarki wczasów.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Polsce:

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 

>>>SPRAWDŹ: Jak tanio dolecieć do Polski?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-04-06 20:12:20
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)