Polska

PolskaTransport

Komunikacja publiczna

Sprawność komunikacji publicznej zależy od regionu. Połączenia między dużymi miastami są dobre, problem możecie mieć z 

dojazdem do wsi i mniejszych miejscowości. Transport jest pod tym kątem bardzo zróżnicowany – w niektórych miejscach możecie obserwować nowoczesne metro, szybką kolej, tramwaje niskopodłogowe i dobrej jakości autobusy. W innych sytuacjach nie przedstawia się to tak dobrze. Po szczegółowe rozkłady jazdy zapraszamy między innymi na strony: http://pkp.pl/ (Polskie Koleje Państwowe) i polskibus.com (jeden z popularniejszych przewoźników autobusowych).

Wynajem pojazdu

W Polsce bez problemu można wynająć auto. Oczywiście musicie mieć prawo jazdy i ukończone 18 lat ;). Warunki wynajmu są różne i zależą od wewnętrznych zasad wypożyczalni. Niektóre rezygnują nawet z opłaty kaucyjnej. Szczególnie na mniej popularnych trasach, które nie są zbyt dobrze obsługiwane przez kolej i autobusy, samochodem po Polsce jeździ się bardzo wygodnie. Skorzystajcie z tej multiwyszukiwarki, która pomoże Wam wypożyczyć auto w danej miejscowości oraz w danym terminie.

Rower

Polska jest coraz bardziej przygotowana do ruchu rowerowego – ciągle powstają nowe ścieżki, a wypożyczalnie przyciągają tłumy turystów i lokalnych mieszkańców. Rower to zdrowy i tani środek transportu, który zapewni Wam wymarzoną bliskość z naturą. Możecie wybrać się na przejażdżkę wzdłuż wybrzeża, ruszyć w góry lub przemierzać centralną Polskę – wszystkie regiony mają Wam coś do zaoferowania.

Autostop

Dla osób spragnionych wrażeń i oszczędności, dobrym pomysłem będzie autostop. Jeśli interesuje Was bardziej pewny sposób szukania kierowcy, zerknijcie tutaj. To nowoczesna wersja autostopu. Nie będziecie już stać przy drodze i czekać, aż któryś kierowca postanowi się zatrzymać – za pośrednictwem internetu możecie znaleźć kogoś, kto Was ze sobą w określonym kierunku zabierze.

 

>>>SPRAWDŹ TAKŻE: Gdzie znaleźć najlepszy nocleg w Polsce?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-04-06 20:12:20
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)