RzeszówKiedy jechać?
Północna część obszaru miasta znajduje się w tak zwanym klimacie podgórskich nizin i kotlin, a południowa w klimacie górskim. Nie przestraszcie się tymi nazwami. Nie ma tam mrozów (no czasami są, ale to tak, jak w większości polskich miast). Oczywiście z racji pewnego powiązania z górami, niższa temperatura może być bardziej odczuwalna, ale większość turystów pewnie nawet nie zauważy różnicy.
Najcieplejszym okresem (jak w całym kraju) są naturalnie miesiące wakacji: czerwiec - sierpień. Chociaż teraz wysoka temperatura utrzymuje się jeszcze we wrześniu. Za to najzimniejszym miesiącem jest styczeń.
Ilość opadów w Rzeszowie nie jest też zatrważająca. Miasto leży w tej samej „strefie”, co na przykład Kraków, Opole, czy Kielce. Nie ma tam co prawda najniższego poziomu opadów, ale dużo brakuje do typowych, górskich regionów. Najrzadziej na deszcz traficie w lutym, a najczęściej w czerwcu i lipcu.
Każdy Polak mniej więcej zna pogodę, jaka panuje w kraju, wie, że w cieplejszych okresach trzeba być przygotowanym na opady i ewentualne burze, a zima może pokrzyżować plany zwiedzania. Wszystko zależy od tego, jak chcecie spędzić czas w Rzeszowie. Z racji na to, że jest tam dużo parków czy miejsc, które można zobaczyć, będąc na świeżym powietrzu, najlepiej zdecydować się na okres letni, późną wiosnę lub początek jesieni.
Już wiecie, który okres roku jest najbardziej korzystny na przyjazd do Rzeszowa, ale nie macie ochoty planować wszystkiego samodzielnie? Dajcie nam szansę i kliknijcie tutaj po więcej informacji.
Poniżej przedstawiamy wykres temperatur i opadów w Rzeszowie:
Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Rzeszowie:
Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!
Znacie film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy tam, dokąd się wybieracie, też macie bardzo dobre połączenie przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.
Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.
Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem ma sens i że warto dalej się rozwijać.
Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.
Redaktor