KretaTransport
Na Krecie bardzo dobrze działa sieć transportu publicznego. Usługi w tym zakresie oferuje firma KTEL. Jej flota składa się z funkcjonalnych autobusów w kolorze zielonym. Podróżując nimi, musicie zwrócić uwagę na numerki, znajdujące się z przodu autokaru. Oznaczają one daną trasę. Bilety można kupić nie tylko na dworcach, w kioskach czy marketach, ale także bezpośrednio w autobusie u biletera. Rozkłady jazdy oraz ceny biletów znajdziecie na stronie przewoźnika – http://www.e-ktel.com/en/. Możecie tu także zarezerwować lub kupić bilety online.
Wypożyczenie samochodu
Na Krecie jest wiele wypożyczalni, dlatego koszt wynajęcia samochodu jest różny. W zależności od marki pojazdu ceny wahają się w granicach od 16 euro do 46 euro za dzień. Aby wypożyczyć samochód, najczęściej trzeba mieć skończone 21 lat i co najmniej od roku posiadać prawo jazdy.
Wypożyczenie motoru
Wypożyczenie motoru na Krecie jest dosyć drogie. Koszt to około 50-60 euro na dobę. Znacznie bardziej opłaca się skorzystać z oferty wynajmu samochodu.
Wypożyczenie skutera
Wynajem skutera jest o wiele tańszy niż wypożyczenie motoru. W zależności od klasy pojazdu ceny wahają się w przedziale 15-45 euro/doba.
Wypożyczenie quada
Ciekawą opcją jest wypożyczenie quada. Koszt wynajęcia to od 50 do 70 euro za dzień.
Autostop na Krecie to praktykowany przez wielu turystów środek lokomocji. Wyspiarze chętnie się zatrzymują. Jedynym minusem może okazać się to, że wielu z nich nie zna angielskiego, co znacznie utrudnia komunikację i przysparza stresu.
Nieważne, czy lubicie rezerwować noclegi z wyprzedzeniem, czy będąc już na miejscu. W rozdziale „Gdzie spać?” znajdziecie więcej niż co nieco na temat tego, jak najlepiej znaleźć dach nad głową tam, dokąd podróżujecie. Dajcie sobie chwilę, abyście nie byli niemiło zaskoczeni pokojem bez okien lub wysokim rachunkiem za Wasz pobyt.
Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.
Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.
Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.
Redaktor