Grecja

GrecjaDojazd

Loty

Najszybszym i najwygodniejszym sposobem na dotarcie do Grecji jest podróż samolotem. Czas podróży to ponad 2 godziny. Tanie loty do Grecji można wyszukać za pomocą strony internetowej www.breakplan.pl. Jak powszechnie wiadomo, ceny bywają różne np. od 150 złotych do nawet 2 tysięcy. Cena jest zależna od miasta wylotu oraz miejscowości, do której pragniemy się udać. Planując podróż warto szukać okazji i promocyjnych cen.

dojazd samolot 1018x509

Na terenie Grecji znajduje się aż 38 lotnisk, włączając również te, które znajdują się na wyspach (np. na Krecie, Santorini, Rodos, Korfu, Zakynthos, Mykonos). Do najważniejszych z nich należą:

  • Międzynarodowe lotnisko im. Elefteriosa Wenizelosa w Atenach, które znajduje się w Spacie, położonej 25 kilometrów na wschód od stolicy. W dodatku jest to największy port lotniczy w Grecji. Na lotnisko można dojechać płatną autostradą Attiki Odos z centrum oraz północy Aten lub kolejką podmiejską, metrem (bilet ok. 6 euro), a także autobusami (ok. 3 euro). Na lotnisku istnieje możliwość wypożyczenia samochodu.
  • Drugim ważnym lotniskiem jest Międzynarodowe lotnisko im. Nikosa Kazantzakisa na Krecie. Port lotniczy położony jest ok. 5 kilometrów od Heraklionu (stolicy Krety). Na lotnisko lub do centrum można udać się za pośrednictwem taksówek. Postój taksówek znajduje się na zewnątrz terminalu. Istnieje także możliwość wypożyczenia samochodu. W środku znajduje się bank oraz kantor wymiany walut. 
  • Równie ważnym lotniskiem jest Międzynarodowe lotnisko „Macedonia” w Salonikach. Znajduje się ok. 15 kilometrów na południe od Salonik. Na miejscu istnieje możliwość skorzystania z biura informacji turystycznej czynnego od godziny 7:30 do godziny 0:00. Na terenie lotniska znajduje się 5 wypożyczalni samochodów. Port lotniczy jest połączony z miastem komunikacją miejską m.in. miejskim autobusem nr 78 (ok. 2 euro), który odjeżdża mniej więcej co godzinę. Można również zamówić taksówkę, której koszt wynosi ok. 15 euro. 

Najlepsze ceny na połączenia lotnicze znajdziecie korzystając z naszej wyszukiwarki tanich lotów - sprawdźcie! Jeśli szukanie lotów nie jest dla Was, zrobimy to my! Skontaktujcie się z nami na poprzez formularz kontaktowy lub przez nasz Fanpage na Facebooku. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

 

AUTOBUS 

 

Inną opcją dotarcia do Grecji jest podróż autobusem. Czas przejazdu wynosi od 24 do nawet 30 godzin. Podróż autokarem jest dłuższa niż samochodem, ponieważ zazwyczaj są przewidywane postoje co 2-3 godziny na skorzystanie z toalety lub rozprostowanie nóg. Jadąc samochodem, sam decydujesz kiedy zrobić przerwę. Dodatkowo mogą pojawić się problemy na granicy z Macedonią. Podróż autobusem jest najdłuższym oraz najmniej wygodnym sposobem dotarcia do Grecji.

Samochód

Wybierając się w podróż do Grecji samochodem, nie trzeba się martwić polskim prawem jazdy, ponieważ jest powszechnie akceptowane. Należy również posiadać dowód rejestracyjny pojazdu oraz pamiętać o winietach, zielonej karcie oraz o ważnym ubezpieczeniu. Warto zaopatrzyć się w zaświadczenie wydawane w urzędach celnych na granicy wjazdowej do Grecji, w które (zgodnie z oświadczeniem kierowcy) wpisany zostanie okres planowanego pobytu pojazdu w Grecji.

dojazd droga grecja 1018x509

Podróż samochodem trwa około 21 godzin. Przykładowo z Katowic do Aten przejazd może wynosić od 19 do 20 godzin w zależności od warunków na drodze. Trasa przebiega przez Czechy (Ostrawa, Ołomuniec, Brno), Słowację (Bratysława), Węgry (Budapeszt), Serbię (Nowy Sad, Belgrad) oraz Macedonię (Kumanowo, Gewgelija). Niektóre osoby zamiast Macedonii wybierają trasę prowadzącą przez Bułgarię. W podróż do Grecji można wybrać się dzień lub dwa dni wcześniej i zatrzymać się w wymienionych miastach na zwiedzanie lub nocleg.

 

Dojazd autem do Grecji wydaje się Wam najlepszym rozwiązaniem, ale z drugiej strony nie chcecie zabierać własnego samochodu? Z pomocą przyjdzie Wam multiwyszukiwarka wynajmu aut, gdzie znajdziecie setki ofert z najlepszych wypożyczalni!


Wiecie, że chcecie jechać, ale nie wiecie, co jest potrzebne, aby Was wpuścili? Dowiedzcie się tego, czytając rozdział „Polityka wjazdowa”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-03 09:13:16
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)