Grecja

GrecjaDojazd

Loty

Najszybszym i najwygodniejszym sposobem na dotarcie do Grecji jest podróż samolotem. Czas podróży to ponad 2 godziny. Tanie loty do Grecji można wyszukać za pomocą strony internetowej www.breakplan.pl. Jak powszechnie wiadomo, ceny bywają różne np. od 150 złotych do nawet 2 tysięcy. Cena jest zależna od miasta wylotu oraz miejscowości, do której pragniemy się udać. Planując podróż warto szukać okazji i promocyjnych cen.

dojazd samolot 1018x509

 

>>>Szukasz wyszukiwarki lotów, która spełni Twoje oczekiwania? SPRAWDŹ TUTAJ!

 

Na terenie Grecji znajduje się aż 38 lotnisk, włączając również te, które znajdują się na wyspach (np. na Krecie, Santorini, Rodos, Korfu, Zakynthos, Mykonos). Do najważniejszych z nich należą:

  • Międzynarodowe lotnisko im. Elefteriosa Wenizelosa w Atenach, które znajduje się w Spacie, położonej 25 kilometrów na wschód od stolicy. W dodatku jest to największy port lotniczy w Grecji. Na lotnisko można dojechać płatną autostradą Attiki Odos z centrum oraz północy Aten lub kolejką podmiejską, metrem (bilet ok. 6 euro), a także autobusami (ok. 3 euro). Na lotnisku istnieje możliwość wypożyczenia samochodu.
  • Drugim ważnym lotniskiem jest Międzynarodowe lotnisko im. Nikosa Kazantzakisa na Krecie. Port lotniczy położony jest ok. 5 kilometrów od Heraklionu (stolicy Krety). Na lotnisko lub do centrum można udać się za pośrednictwem taksówek. Postój taksówek znajduje się na zewnątrz terminalu. Istnieje także możliwość wypożyczenia samochodu. W środku znajduje się bank oraz kantor wymiany walut. 
  • Równie ważnym lotniskiem jest Międzynarodowe lotnisko „Macedonia” w Salonikach. Znajduje się ok. 15 kilometrów na południe od Salonik. Na miejscu istnieje możliwość skorzystania z biura informacji turystycznej czynnego od godziny 7:30 do godziny 0:00. Na terenie lotniska znajduje się 5 wypożyczalni samochodów. Port lotniczy jest połączony z miastem komunikacją miejską m.in. miejskim autobusem nr 78 (ok. 2 euro), który odjeżdża mniej więcej co godzinę. Można również zamówić taksówkę, której koszt wynosi ok. 15 euro. 

Najlepsze ceny na połączenia lotnicze znajdziecie korzystając z naszej wyszukiwarki tanich lotów - sprawdźcie! Jeśli szukanie lotów nie jest dla Was, zrobimy to my! Skontaktujcie się z nami na poprzez formularz kontaktowy lub przez nasz Fanpage na Facebooku. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

 

>>>SPRAWDŹ: Pomożemy Ci ułożyć Twój plan podróży po Grecji! Nie wahaj się tylko KLIKNIJ!

 

AUTOBUS 

 

Inną opcją dotarcia do Grecji jest podróż autobusem. Czas przejazdu wynosi od 24 do nawet 30 godzin. Podróż autokarem jest dłuższa niż samochodem, ponieważ zazwyczaj są przewidywane postoje co 2-3 godziny na skorzystanie z toalety lub rozprostowanie nóg. Jadąc samochodem, sam decydujesz kiedy zrobić przerwę. Dodatkowo mogą pojawić się problemy na granicy z Macedonią. Podróż autobusem jest najdłuższym oraz najmniej wygodnym sposobem dotarcia do Grecji.

Samochód

Wybierając się w podróż do Grecji samochodem, nie trzeba się martwić polskim prawem jazdy, ponieważ jest powszechnie akceptowane. Należy również posiadać dowód rejestracyjny pojazdu oraz pamiętać o winietach, zielonej karcie oraz o ważnym ubezpieczeniu. Warto zaopatrzyć się w zaświadczenie wydawane w urzędach celnych na granicy wjazdowej do Grecji, w które (zgodnie z oświadczeniem kierowcy) wpisany zostanie okres planowanego pobytu pojazdu w Grecji.

dojazd droga grecja 1018x509

Podróż samochodem trwa około 21 godzin. Przykładowo z Katowic do Aten przejazd może wynosić od 19 do 20 godzin w zależności od warunków na drodze. Trasa przebiega przez Czechy (Ostrawa, Ołomuniec, Brno), Słowację (Bratysława), Węgry (Budapeszt), Serbię (Nowy Sad, Belgrad) oraz Macedonię (Kumanowo, Gewgelija). Niektóre osoby zamiast Macedonii wybierają trasę prowadzącą przez Bułgarię. W podróż do Grecji można wybrać się dzień lub dwa dni wcześniej i zatrzymać się w wymienionych miastach na zwiedzanie lub nocleg.

 

Dojazd autem do Grecji wydaje się Wam najlepszym rozwiązaniem, ale z drugiej strony nie chcecie zabierać własnego samochodu? Z pomocą przyjdzie Wam multiwyszukiwarka wynajmu aut, gdzie znajdziecie setki ofert z najlepszych wypożyczalni!

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Politykę wjazdową do Grecji.