Grecja

GrecjaKiedy jechać?

Klimat

Pogoda w Grecji jest bardzo korzystna dla turystów, ponieważ leży ona w strefie klimatu podzwrotnikowego śródziemnomorskiego. Lata są tutaj długie i gorące, występuje także niewielka ilość opadów. Z kolei zima zazwyczaj bywa łagodna oraz wilgotna, jednak w górach zachodniej Grecji i na Peloponezie zdarzają się obfite opady śniegu. Wybierając się do Grecji na wakacje, nie należy zaprzątać sobie głowy sprawdzaniem prognozy pogody, ponieważ Grecja ma aż 250 słonecznych dni w roku. Średnia temperatury w czerwcu wynosi 29 stopni, w lipcu i sierpniu – 31 stopni, natomiast we wrześniu – 27 stopni. Woda w morzu również ma wysoką temperaturę – w lipcu i sierpniu osiąga średnio 25 stopni.

klimat grecja 1018x509

 

>>>SPRAWDŹ! Pomożemy Ci dobrać najlepszy termin na wyjazd!

Kiedy pojechać?

Najlepsza pora na zwiedzanie Grecji to wiosna i jesień, kiedy jest dość ciepło i mało pada. To również okres, w którym nie ma jeszcze nadmiaru turystów, w związku z tym Grecy mają więcej energii i czasu, aby zająć się gośćmi. Warto rozważyć wypad do tego kraju w okolicach świąt wielkanocnych, które obchodzone są tam bardzo uroczyście, traktowane są jak najważniejsze święto religijne. Trzeba pamiętać, że terminy świąt katolickich nie pokrywają się z prawosławnymi, dlatego warto sprawdzić to wcześniej. Najgorszą pora na wypoczynek w Grecji jest sierpień. Plaże są przeludnione, zaś hotele zawalone turystami z całego świata, z kolei temperatura sięga 40°C, co (zwłaszcza w dużych miastach) jest nieznośne. Zimą natomiast może padać deszcz, a słupek rtęci może wskazywać ok. 10 stopni. Pewne jest to, że zimą w miejscach typowo turystycznych nie spotkamy tłumów.

Już wiecie kiedy najlepiej odwiedzić Grecję? Kliknijcie tutaj, żeby poznać najlepsze oferty wycieczek od najbardziej popularnych biur podróży!

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Grecji:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 

>>>SPRAWDŹ: Jak tanio dolecieć do Grecji?