Grecja

GrecjaKiedy jechać?

Klimat

Pogoda w Grecji jest bardzo korzystna dla turystów, ponieważ leży ona w strefie klimatu podzwrotnikowego śródziemnomorskiego. Lata są tutaj długie i gorące, występuje także niewielka ilość opadów. Z kolei zima zazwyczaj bywa łagodna oraz wilgotna, jednak w górach zachodniej Grecji i na Peloponezie zdarzają się obfite opady śniegu. Wybierając się do Grecji na wakacje, nie należy zaprzątać sobie głowy sprawdzaniem prognozy pogody, ponieważ Grecja ma aż 250 słonecznych dni w roku. Średnia temperatury w czerwcu wynosi 29 stopni, w lipcu i sierpniu – 31 stopni, natomiast we wrześniu – 27 stopni. Woda w morzu również ma wysoką temperaturę – w lipcu i sierpniu osiąga średnio 25 stopni.

klimat grecja 1018x509

Kiedy pojechać?

Najlepsza pora na zwiedzanie Grecji to wiosna i jesień, kiedy jest dość ciepło i mało pada. To również okres, w którym nie ma jeszcze nadmiaru turystów, w związku z tym Grecy mają więcej energii i czasu, aby zająć się gośćmi. Warto rozważyć wypad do tego kraju w okolicach świąt wielkanocnych, które obchodzone są tam bardzo uroczyście, traktowane są jak najważniejsze święto religijne. Trzeba pamiętać, że terminy świąt katolickich nie pokrywają się z prawosławnymi, dlatego warto sprawdzić to wcześniej. Najgorszą pora na wypoczynek w Grecji jest sierpień. Plaże są przeludnione, zaś hotele zawalone turystami z całego świata, z kolei temperatura sięga 40°C, co (zwłaszcza w dużych miastach) jest nieznośne. Zimą natomiast może padać deszcz, a słupek rtęci może wskazywać ok. 10 stopni. Pewne jest to, że zimą w miejscach typowo turystycznych nie spotkamy tłumów.

Już wiecie kiedy najlepiej odwiedzić Grecję? Kliknijcie tutaj, żeby poznać najlepsze oferty wycieczek od najbardziej popularnych biur podróży!

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Grecji:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 

 Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie, tam dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-03 09:13:16
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)