Grecja

GrecjaPraca i studia

Praca

W 2006 r. zniesiono wiele utrudnień dla podjęcia pracy w Grecji przez Polaków, mimo to należy pamiętać o pewnych formalnościach. Po przybyciu do Grecji należy w ciągu dwóch tygodni zgłosić się do policji turystycznej, gdzie dostaniecie jednocześnie szczegółowe informacje na temat kolejnych wymogów. Następnym krokiem do podjęcia pracy jest zdobycie numeru podatkowego i numeru ubezpieczenia społecznego. Przy załatwianiu tego typu rzeczy w urzędach warto w podstawowym stopniu znać język grecki lub wybrać się tam z osobą, która swobodnie się nim posługuje. By mieszkać w Grecji dłużej niż 90 dni, konieczne jest wykazanie, że pracujecie (aktywnie staracie się znaleźć pracę) lub studiujecie w tym kraju.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Jak jednocześnie pracować i czerpać przyjemność z podróżowania!

Wolontariat

Możecie spotkać się z wieloma ofertami wolontariatu w Grecji, choć faktem jest, że większość z nich zapewnia jedynie zakwaterowania a koszty podróży i wyżywienia ponosicie sami. Z drugiej strony dłuższy pobyt w tak pięknym miejscu może być niezwykle kuszący, zwłaszcza gdy Wasze obowiązki w ramach wolontariatu mogą polegać np. na opiece nad żółwiami.

Studia

Studia w Grecji są bezpłatne, oferowane kierunki możecie znaleźć tutaj: http://www.studyingreece.gr. Możecie również wybrać się do Grecji w ramach programu Erasmus+. Warto pamiętać o tym, że nie każda uczelnia oferuje możliwość zakwaterowania w akademikach.

Macie zamiar spędzić trochę czasu w Grecji, a może zwyczajnie boicie się kradzieży? Zamiast się zamartwiać, wykupcie ubezpieczenie. Dobrą ofertę znajdziecie tutaj.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Przydatne informacje przed podrożą do Grecji.