Grecja

GrecjaPraca i studia

Praca

W 2006 r. zniesiono wiele utrudnień dla podjęcia pracy w Grecji przez Polaków, mimo to należy pamiętać o pewnych formalnościach. Po przybyciu do Grecji należy w ciągu dwóch tygodni zgłosić się do policji turystycznej, gdzie dostaniecie jednocześnie szczegółowe informacje na temat kolejnych wymogów. Następnym krokiem do podjęcia pracy jest zdobycie numeru podatkowego i numeru ubezpieczenia społecznego. Przy załatwianiu tego typu rzeczy w urzędach warto w podstawowym stopniu znać język grecki lub wybrać się tam z osobą, która swobodnie się nim posługuje. By mieszkać w Grecji dłużej niż 90 dni, konieczne jest wykazanie, że pracujecie (aktywnie staracie się znaleźć pracę) lub studiujecie w tym kraju.

Wolontariat

Możecie spotkać się z wieloma ofertami wolontariatu w Grecji, choć faktem jest, że większość z nich zapewnia jedynie zakwaterowania a koszty podróży i wyżywienia ponosicie sami. Z drugiej strony dłuższy pobyt w tak pięknym miejscu może być niezwykle kuszący, zwłaszcza gdy Wasze obowiązki w ramach wolontariatu mogą polegać np. na opiece nad żółwiami.

Studia

Studia w Grecji są bezpłatne, oferowane kierunki możecie znaleźć tutaj: http://www.studyingreece.gr. Możecie również wybrać się do Grecji w ramach programu Erasmus+. Warto pamiętać o tym, że nie każda uczelnia oferuje możliwość zakwaterowania w akademikach.

Macie zamiar spędzić trochę czasu w Grecji, a może zwyczajnie boicie się kradzieży? Zamiast się zamartwiać, wykupcie ubezpieczenie. Dobrą ofertę znajdziecie tutaj.

 


 Jeżeli przeczytaliście prawie wszystkie rozdziały przewodnika, a nie doszukaliście się informacje o miejscowej walucie, sposobach wymiany pieniędzy, lokalnych cenach, ważnych numerach, niebezpieczeństwach lub po prostu ciekawostkach o interesującym Was miejscu, spokojnie – zajrzyjcie do rozdziału „Inne”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-03 09:13:16
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)