Poznań

PoznańKiedy jechać?

Klimat

Stolica Wielkopolski wygląda pięknie w zasadzie o każdej porze roku. Czy to wiosną, gdy kwitną bzy, czy latem, gdzie wszędzie widać zielone kępy drzew, a nawet zimą, gdy dachy przykryte są śnieżną czapą. Najkorzystniejszą porą dla wczasowiczów są jednak miesiące letnie, gdy miasto prowadzi bogate życie kulturowe i sportowe, a pogoda pozwala na dodatkowe, wodne atrakcje na jeziorze Malta.

Dla wszystkich fanów liczb i wykresów: w Poznaniu według danych statystycznych, najcieplejszym i najbardziej słonecznym miesiącem jest lipiec. Najwięcej opadów jest natomiast w czerwcu. Warto wiedzieć, że Poznań zalicza się do jednych z najbardziej nasłonecznionych miast w całej Polsce! W 2016 roku uplasował się na piątej pozycji!

Kiedy pojechać?

Wszystko zależy od Waszego planu podróży. Gdy planujcie zwiedzać wyłącznie zabytki i muzea, każda pora roku będzie odpowiednia. Jeśli chcecie poznać miasto od strony sportowej - powiosłować w kajaku, udać się do Aquaparku, czy odwiedzić poznańską plażę- trzeba przyjechać w sezonie, który trwa całe wakacje. Zimą Poznań oferuje lodowiska oraz… wyciąg narciarski! Data wycieczki to kwestia Waszych upodobań!

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Poznaniu:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie tam, dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-17 19:01:18
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy