Toruń

ToruńTransport

Komunikacja publiczna

W Toruniu występuje 8 linii tramwajowych i 39 linii autobusowych. Bilety można nabyć w wyznaczonych punktach, w biletomatach, jak również za pośrednictwem aplikacji mobilnej moBILET.

  • linie tramwajowe dzienne i nocne
  • linie autobusowe dzienne i nocne

 

Dostępne bilety:

  • Bilet jednoprzejazdowy - ważny na liniach dziennych lub nocnych w jednej strefie (I lub II), od momentu skasowania do ostatniego przystanku określonego w rozkładzie jazdy:

- normalny: 2,80 zł

- ulgowy: 1,40 zł (½ ceny biletu normalnego)

  • Bilet czasowy - ważny na liniach dziennych i nocnych w strefie I i II, w określonym niżej czasie od momentu skasowania:

- 30 minut normalny: 2,80 zł

- 30 minut ulgowy: 1,40 zł (stosuje się bilet jednoprzejazdowy)

- 60 minut normalny: 4,00 zł

- 60 minut ulgowy: 2,00 zł

- 90 minut normalny: 5,00 zł

- 90 minut ulgowy: 2,50 zł

 

W Toruniu są również 44 postoje dla taksówek, na których wyznaczono ponad 360 miejsc postojowych dla taksówkarzy oczekujących na swoich klientów.

 Jeśli z transportem miejskim nie jest Wam po drodze i wolelibyście być całkowicie niezależni w czasie Waszej wyprawy,  sprawdźcie tutaj ofertę aut do wypożyczenia.

Rower

W tym mieście dostępne są toruńskie rowery miejskie, czyli samoobsługowa wypożyczalnia rowerów. Takie wypożyczalnie są zlokalizowane w 28 miejscach w Toruniu. Jest to idealne rozwiązanie na dotarcie do centrum miasta i do poruszania się po objętych zakazami wjazdu samochodów. Rower w tym przypadku to świetny sposób na dotarcie na Bazarową Kępę – do przepięknego punktu widokowego.

 

PARKINGI

           

Na toruńskiej starówce obowiązują płatne strefy parkowania, gdzie opłatę najczęściej dokonuje się w parkomatach lub za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Opłaty obowiązują od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18, w sobotę od 9 do 15 w niedziele i w święta są bezpłatne.

 


Nieważne, czy lubicie rezerwować noclegi z wyprzedzeniem, czy będąc na już na miejscu. W rozdziale „Gdzie spać?” znajdziecie więcej niż co nieco na temat tego, jak najlepiej znaleźć dach nad głową tam, dokąd podróżujecie. Dajcie sobie chwilę, abyście nie byli niemiło zaskoczeni pokojem bez okien lub wysokim rachunkiem za Wasz pobyt.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-25 14:47:13
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy