WarszawaJedzenie i napoje
Jeśli chodzi o kuchnię, w Warszawie znajdziecie przede wszystkim… wszystko. Naprawdę, niezależnie od tego, jaką kuchnię preferujecie, na pewno uda Wam się znaleźć coś odpowiedniego − restauracje z tradycyjną kuchnią polską, ale też włoską, francuską, rosyjską, hiszpańską, afrykańską, azjatycką… czego dusza zapragnie.
Warszawa to miasto przyjazne roślinożernym smakoszom ;). Nie tylko wegetarianie, ale i weganie na pewno nie będą chodzić głodni. W większości lokali dania bezmięsne są specjalnie oznaczone, a co więcej, jak grzyby po deszczu wyrastają punkty gastronomiczne z daniami wyłącznie wegetariańskimi i wegańskimi. Może skusicie się na wegańskiego burgera, np. z soczewicy? ;) Jeśli obawiacie się, że danie nie będzie dość sycące, zapomnijcie o tym! „Kotlet” jest naprawdę ogromny, uzbrójcie się więc w serwetki.
Wolicie coś bardziej tradycyjnego? Ostatnio hitem stały się pierogarnie – znajdziecie je w całym mieście. A jeśli chcecie poczuć smak PRL-u, proponujemy jeden z barów mlecznych, a na szybką przekąskę punkty z zapiekankami.
Dawniej prężnie działający zakład „Warszawska Wytwórnia Wódek Koneser” został już niestety zamknięty, jednak dalej możecie podziwiać budynek na warszawskiej Pradze – to prawdziwe architektoniczne cudo :).
Jeśli chodzi o samą degustację, piwosze powinni być ukontentowani – w wielu pubach można spróbować nietuzinkowych gatunków, często własnej produkcji. Każdy z pewnością trafi do Browarmii Królewskiej, która mieści się przy Krakowskim Przedmieściu. Jeśli jednak macie chwilę, aby wyruszyć w nieco mniej oblegane miejsca, zajrzyjcie do Piwnej Sprawy na warszawskich Bielanach. Nazwy tamtejszych wyrobów mogą Was wprawić w lekkie zdumienie (np. „Luzy rajtuzy”), ale nie martwcie się, panowie za barem na pewno pomogą.
Jeżeli przeczytaliście prawie wszystkie rozdziały przewodnika, a nie doszukaliście się informacje o miejscowej walucie, sposobach wymiany pieniędzy, lokalnych cenach, ważnych numerach, niebezpieczeństwach lub po prostu ciekawostkach o interesującym Was miejscu, spokojnie – zajrzyjcie do rozdziału „Inne”.
Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.
Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.
Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.
Redaktor