Wilno

WilnoDojazd

Loty

Bezpośrednio do Wilna możecie dolecieć z lotniska Chopina w Warszawie dzięki liniom LOT. Wiąże się to jednak z kosztem ok. 1000 zł (w jedną stronę), choć na niektóre daty można znaleźć oferty za ok. 200 -300 zł w marcu i kwietniu. Raczej nie warto czekać na oferty Wilno last minute, zbyt rzadko się pojawiają. Skorzystajcie jednak, jeśli pojawią się tanie loty do Wilna - o dziwo, możecie spróbować je znaleźć na okres turystyczny - maj, czerwiec i lipiec, nawet za 100 – 300 zł w jedną stronę. Plusem takiego rozwiązania może być zaoszczędzony czas – przelot z Warszawy trwa jedynie 1,5 godziny, a dojazd do miasta z lotniska jest dość prosty – macie do wyboru zarówno komunikację miejską, jak i taksówki.

Inni przewoźnicy oferują niestety tylko loty z przesiadkami, ale dzięki temu możecie np. dotrzeć do Wilna z Berlina za niecałe 200 zł (w dwie strony).

Pociąg

Do Wilna da się dotrzeć pociągiem, jednak biorąc pod uwagę czas przejazdu i ilość przesiadek, zwyczajnie szkoda wysiłku.

Samochód

Podróż samochodem do Wilna może okazać się bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem – z Warszawy jest to około 450 km, przy dobrym stanie dróg dotrzecie całkiem szybko na miejsce. Przepisy są podobne do obowiązujących w Polsce, cena paliwa może wychodzić minimalnie drożej ze względu na obowiązujące na Litwie euro.

Jeśli wolicie jednak wygodnie rozsiąść się w fotelu i poczekać aż ktoś dowiezie Was na miejsce, skorzystajcie z usług firm autokarowych. Najszybciej dotrzecie do Wilna z Białegostoku lub Warszawy, przy czym ze stolicy macie więcej połączeń oferowanych przez np. Polskiego Busa, Lux Express czy Ecolines (ceny zależą głównie od tego, z jakim wyprzedzeniem zakupicie bilety – zwykle wahają się w granicach 50-120 zł w dwie strony).

Może już wybraliście, czym dostaniecie się do Wilna, ale na miejscu przydałby Wam się jakiś środek transportu? Możecie skorzystać z multiwyszukiwarki wynajmu aut i bez problemu przemieszczać się po tym mieście.

 


Jak już będziecie na miejscu, to raczej chcecie leżeć do góry brzuchem, czy spędzić czas aktywnie? Nasze wskazówki odnośnie tych obydwu kwestii i innych odkryjecie w rozdziale „Co warto/nie warto?”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-01 13:36:55
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy