Wilno

WilnoKiedy jechać?

Klimat

Litwę spotkało szczęście położenia w klimacie umiarkowanym ciepłym, jednak leżące na wschodzie Wilno charakteryzuje się bardziej klimatem kontynentalnym niż morskim, przez co możecie się tu spodziewać i nagłych zmian pogody, i porywistych wiatrów. Kiedy pogoda może być dla Was najbardziej łaskawa? Zdecydowanie latem! W miesiącach wakacyjnych jeśli chodzi o Wilno, pogoda rozpieszcza najbardziej - czeka Was najwięcej słońca, najwyższe temperatury... by nie było tak kolorowo też najwięcej opadów deszczu. Mimo to, lato wciąż wydaje się bardziej atrakcyjną porą na zwiedzanie niż zima z -10 stopniowym mrozem.

Kiedy pojechać?

Najlepiej wybrać się do Wilna późną wiosną, latem lub wczesną jesienią – poza przyjemną pogodą, doświadczycie też wielu ciekawych wydarzeń i atrakcji. 1 września traficie na niesamowitą paradę studencką, prawdopodobnie uda Wam się też załapać na darmowy koncert na świeżym powietrzu (często organizowane są przy Pałacu Prezydenckim).

lot-balonem-wilno-breakplan

Jeśli wybierzecie lato by odwiedzić Wilno, wakacje tu spędzone z pewnością Was nie zawiodą. Dzięki temu, nie tylko zobaczycie najciekawsze wydarzenia, ale też skorzystacie z ograniczonych czasowo atrakcji: latem panują najlepsze warunki do lotów balonem (jedna z najbardziej widowiskowych rozrywek), a gdy kilka bądź kilkanaście balonów wzbije się w powietrze, ich widok przeniesie Was w zupełnie inny świat. Co więcej, macie większe szanse, by zobaczyć wszystkie interesujące Was miejsca – większość wartych zobaczenia obiektów nie chowa się pod dachem ani w ścianach budynku, np. Wspinaczka na Górę Zamkową jest zimą możliwa i dość urokliwa, ale bardziej męcząca, gdy trzeba dogrzewać organizm gorącą herbatą przez cały czas. Latem też macie możliwość wypocząć na ławeczce w ogrodach miejskich lub zobaczyć co wyrosło w ogrodzie botanicznym.

Wiosna, lato, jesień, a może zima? Jeśli już wybraliście porę roku, w której zamierzacie się wybrać do Wilna, zachęcamy do skorzystania z najlepszych ofert najbardziej znanych biur podróży, wystarczy, że klikniecie tutaj.

 

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Wilnie:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


 Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie tam, dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-01 13:36:55
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy