Zakopane

ZakopaneInne

Ciekawostki
  • Wiecie skąd się wzięła nazwa Zakopane? Istnieje pewna legenda na ten temat. Dawno, dawno temu tereny dzisiejszego miasta były zalesione do tego stopnia, że tylko myśliwi zapuszczali się na ta ziemię. Jak to bywa w podaniach znalazł się pewien śmiałek z Szaflar, który postanowił zamieszkać na tym niegościnnym skrawku ziemi. W tym celu wybrał polanę przy potoku, na której wkrótce postawił szałas. Wokół swego „domostwa” zasiał on różne warzywa, dlatego jego miejsce zamieszkania nazywano polaną Kopaną. Natomiast o samym gospodarzu mówiono, że mieszka „Za Kopanem”.
  • Wiedzieliście, że Tatry są o 280 razy mniejsze pod względem powierzchni od Alp? Powierzchnia Tatr wynosi raptem 785 km2 – natomiast Alp aż 220 000 km2.


 Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-20 16:03:54
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy