Zakopane

ZakopaneTransport

Komunikacja publiczna

Po dotarciu do Zakopanego bez najmniejszych oporów zdajcie się na lokalny transport. Przy dworcu autobusowym znajduje się postój busów, które zawiozą Was dosłownie wszędzie – bilet w jedną stronę to koszt: 3 zł/normalny oraz 1,5 zł/ulgowy. Jeśli planujecie dłuższy pobyt, zastanówcie się nad inwestycją w bilet okresowy 7-dniowy w cenie: 30 zł/normalny, 15 zł/ulgowy.

Dokładny rozkład jazdy sprawdzicie pod tym adresem.

Rower

Bardziej aktywni mogą skorzystać z dwukołowej formy transportu ☺. W Zakopanem znajdziecie niejedną wypożyczalnię rowerów. W zależności od Waszych potrzeb, możecie zwiedzać miasto pedałując. Przykładowo BikePoint (https://goo.gl/CnjVnZ) w swojej ofercie proponuje turystom nie tylko rower, ale także mapę okolicy oraz aplikacje z lokalizacją na telefon. Za trzygodzinną wycieczkę zapłacicie 30zł. A jak powszechnie wiadomo - ruch to zdrowie!

rower zakopane-breakplan

SAMOCHÓD

 

Jeśli jednak wolicie wyższy komfort lub zwyczajnie chcecie zaoszczędzić czas, idealnym rozwiązaniem będzie wynajem auta, dzięki któremu szybko dotrzecie nawet do najdalszych atrakcji regionu.

 


 Nieważne, czy lubicie rezerwować noclegi z wyprzedzeniem, czy będąc na już na miejscu. W rozdziale „Gdzie spać?” znajdziecie więcej niż co nieco na temat tego, jak najlepiej znaleźć dach nad głową tam, dokąd podróżujecie. Dajcie sobie chwilę, abyście nie byli niemiło zaskoczeni pokojem bez okien lub wysokim rachunkiem za Wasz pobyt.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-20 16:03:54
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy