Podlasie

PodlasieKiedy jechać?

Klimat

Podlasie charakteryzuje się dość surowym klimatem. Pomijając legendę mrozów w Suwałkach, średnia temperatura w tym regionie utrzymuje się na poziomie 7 stopni. Opady wynoszą mniej więcej 600 mm rocznie, większym problemem dla osób ciepłolubnych jest jednak długi czas (nawet 3 miesiące!) utrzymywania się pokrywy śnieżnej. Jak w całym kraju, najbardziej deszczowym miesiącem pozostaje lipiec, choć właśnie wtedy mamy okazję załapać się na najwyższe temperatury.

Kiedy pojechać?

Kiedy najlepiej wybrać się w te okolice? Cóż, wiele zależy do preferowanego przez Was typu zwiedzania – jeśli jesteście fanami muzeów, architektury miejskiej, żadna pora roku nie będzie Wam straszna (choć nie ma chyba zbyt wielu osób, które chciałyby spędzić zimę w Suwałkach). Jeśli jednak macie ochotę objechać okoliczne miejscowości na rowerze, rozkoszować się odpoczynkiem nad jeziorami, zanurkować w Hańczy czy popływać kajakiem, przybądźcie tu raczej w okresie turystycznym, który zaczyna się wiosną i trwa do początku jesieni.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody na Podlasiu:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?" „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie, tam dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.