Podlasie

PodlasieTransport

Komunikacja publiczna

Dla tych, którym nie straszna jest komunikacja miejska, Białystok nie będzie trudnym do poruszania się miastem. Zdecydowanie przydatna będzie aplikacja na telefon Jakdojade.pl, która śpieszy pomocą każdemu, kto ma skłonności do gubienia się w nowym mieście. Aplikacja nie tylko wskaże nam linie autobusowe, którymi powinniśmy się poruszać, ale również znajdzie lokalizację, w której właśnie się znajdujemy.

 

Ceny normalnych biletów w strefie I:

  • jednoprzejazdowy – 2,80 zł,
  • 60-minutowy – 3,50 zł,
  • 24-godzinny – 10 zł,
  • 3-dniowy (weekendowy) – 16 zł.

 

Rower

Znajdziecie tu niesamowicie dużo tras rowerowych – od krótszych odcinków po drogi ciągnące się kilkadziesiąt kilometrów. Urokliwy szlak zielony doprowadzi Was z Hajnówki do Białowieży, a na fascynatów historii ojczyzny czekają trasy pokazujące miejsca walk powstańczych i partyzanckich. Wycieczka rowerowa może być też nie lada frajdą dla dzieci – jeśli dobrze ułożycie plan, bez nadmiernego wysiłku możecie rozpocząć podróż w Białymstoku, a zakończyć ją w parku jurajskim wśród dinozaurów!

 


Nieważne, czy lubicie rezerwować noclegi z wyprzedzeniem, czy będąc już na miejscu. W rozdziale „Gdzie spać?” znajdziecie więcej niż co nieco na temat tego, jak najlepiej znaleźć dach nad głową tam, dokąd podróżujecie. Dajcie sobie chwilę, abyście nie byli niemiło zaskoczeni pokojem bez okien lub wysokim rachunkiem za Wasz pobyt.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.