Kraków

KrakówDojazd

Loty

Wszystkie drogi prowadzą do Krakowa – tak było w przeszłości, tak jest i dziś. Stolica Małopolski zawsze leżała na przecięciu ważnych szlaków handlowych, a także była, i nadal jest, ważnym ośrodkiem nauki i kultury w Europie. Turyści przybywają tu z bliższych i dalszych zakątków świata licznymi połączeniami kolejowymi, drogowymi i lotniczymi. Lotnisko im. Jana Pawła II w podkrakowskich Balicach to drugie co do wielkości i liczby obsługiwanych pasażerów lotnisko w naszym kraju.

Bezpośrednio do Krakowa dolecicie z Warszawy i Gdańska. Jeśli liczycie na tanie bilety do Krakowa, szukajcie ich najlepiej z dość dużym wyprzedzeniem. Najbardziej ekonomiczne oferty znajdziecie dzięki naszej wyszukiwarce lotów.

Z podkrakowskiego lotniska w Balicach do miasta kursują autobusy miejskie linii 208, 292, a także linia nocna 902. Bilet kosztuje 4 zł. Do centrum dotrzecie również pociągiem Kolei Małopolskich, który dojeżdża do Dworca Głównego. Tu cena biletu to 8 zł. Na trasie Balice-Kraków kursują także taksówki Kraków Airport Taxi (aktualny cennik znajdziecie tutaj).

Pociąg

Najpopularniejszą trasą kolejową w naszym kraju jest ta z Warszawy do Krakowa. Macie tu do wyboru kilka rodzajów pociągów oferujących przejazdy o zróżnicowanym standardzie i czasie podróży. Najszybciej (bo w ok. 2 godziny) pokonacie tę trasę pociągiem Express InterCity Premium, czyli tzw. Pendolino.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Samochód

Do Krakowa można dojechać najdłuższą autostradą w Polsce - A4. Pod tym adresem znajdziecie aktualne ceny dotyczące jej użytkowania oraz sposoby wnoszenia opłat. Po Krakowie można poruszać się także samochodem. W tym przypadku warto wiedzieć, gdzie najlepiej i najłatwiej go zaparkować.

Strefa płatnego parkowania w Krakowie obowiązuje od poniedziałku do piątku od godz. 10:00 do 20:00. Minimalna opłata wynosi 1 zł i uprawnia do parkowania przez 20 minut.

Dobrym miejscem jest parking podziemny przy Muzeum Narodowym, gdzie znajdziecie 150 miejsc do parkowania Położony jest on jednak ok. 20 minut piechotą od Rynku Głównego. Więcej informacji o parkingach znajdziecie tutaj.

Dojazd autem do Krakowa wydaje Wam się najlepszym rozwiązaniem, ale nie chcecie zabierać własnego samochodu? Biegniemy, a raczej jedziemy z pomocą – dzięki multiwyszukiwarce wynajmu aut znajdziecie coś dla siebie!

 


Jak już będziecie na miejscu, to raczej chcecie leżeć do góry brzuchem, czy spędzić czas aktywnie? Nasze wskazówki odnośnie tych i innych kwestii odkryjecie w rozdziale „Co warto/nie warto?”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-18 09:45:02
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy