Kraków

KrakówTransport

Komunikacja publiczna

Autobus Kraków

Autobusów i busów do Krakowa z prawie każdego miejsca w Polsce przyjeżdża codziennie całe mnóstwo. Na oficjalnej stronie Małopolskiego Dworca Autobusowego znajdziecie aktualny rozkład jazdy na wszystkich możliwych trasach. Sam Kraków ma sprawnie zorganizowaną sieć komunikacji miejskiej i nie powinniście mieć problemu poruszając się nią po mieście. Trzeba tu jednak pamiętać o biletach. Na szczęście w każdym krakowskim tramwaju i autobusie znajduje się biletomat – w pierwszym wagonie lub z przodu pojazdu.

Jakie bilety kupić? W zależności od tego, jak długo chcecie korzystać z przejazdów komunikacją miejską w Krakowie, do wyboru macie bilety normalne oraz ulgowe.

Jeśli poszukujecie wygodniejszego sposobu poruszania się po mieście, ale nie chcecie brać swojego auta, możecie skorzystać z pomocy multiwyszukiwarki wynajmu aut.

Więcej informacji: mpk.krakow.pl.

Rower

W Krakowie liczba ścieżek rowerowych jest całkiem spora, i zwiększa się z każdym rokiem. W czasie tzw. godzin szczytu rower to zdecydowanie najszybszy sposób poruszania się po mieście.

Jeśli chcecie poruszać się Krakowie rowerem musicie założyć konto w systemie Wavelo i wybrać plan abonamentowy. Koszt wypożyczenia zależy od rodzaju abonamentu.

Wszystkie informacje dostępne są tutaj.

 


 Nieważne, czy lubicie rezerwować noclegi z wyprzedzeniem, czy będąc już na miejscu. W rozdziale „Gdzie spać?” znajdziecie więcej niż co nieco na temat tego, jak najlepiej znaleźć dach nad głową tam, dokąd podróżujecie. Dajcie sobie chwilę, abyście nie byli niemiło zaskoczeni pokojem bez okien lub wysokim rachunkiem za Wasz pobyt.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-18 09:45:02
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy