Kraków

KrakówKiedy jechać?

Klimat

Polska leży między strefami klimatów morskiego i kontynentalnego. Kraków przez swoje położenie na południu naszego kraju posiada klimat raczej kontynentalny, co sprawia, że lata w tym mieście bywają upalne, a zimy mroźne. Średnia roczna temperatura powietrza wynosi tu 8,5°C. Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, a najchłodniejszym styczeń.

Klimat Krakowa wykazuje charakterystyczne dla gór długotrwałe i intensywne opady, które trwać mogą nawet kilka dni. Częste są także lokalne ulewy do 100 mm w ciągu doby.

Najsuchszym miesiącem jest luty, a największe opady pojawiają się w czerwcu.

Kiedy pojechać?

sukiennice krakow 723x1089Kraków oferuje mnóstwo atrakcji przez cały rok. Warto więc odwiedzić to miasto o każdej porze roku. Nie da się jednak ukryć, że zwiedzanie jest przyjemniejsze w pogodne i ciepłe dni, a więc wiosną, latem i wczesną jesienią. W tym okresie ruch turystyczny jest zazwyczaj większy niż w pozostałej części roku. Wczesną wiosną, zimą i późną jesienią powietrze w Krakowie nie należy do najczystszych. Smog, który w tym okresie utrzymuje się tam na bardzo wysokim poziomie jest zagrożeniem dla wszystkich, a szczególnie dla osób z astmą i z chorobami krążenia. Jeśli więc wybieracie się do Krakowa jesienią lub zimą, polecamy zaopatrzyć się w specjalne antysmogowe maseczki, które niwelują ok. 99% niebezpiecznych zanieczyszczeń.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Krakowie:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


 Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie, tam dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-18 09:45:02
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy